Minutprogram

fre 17.5.2019

Upprop Start Prisutd. Gren eller program Moment Heat Lag
12:00 Portarna öppnas
12:55 Inmarsch 75
13:20 Tävlingarna öppnas
13:15 13:30 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6 Försök 28 215
14:55 Maskottävling 27
14:40 15:05 15:30 Gatustafett 6-manna mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 77
15:20 15:35 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4 Försök 21 163
16:40 Fredagens underhållning
16:30 16:55 18:30 Gatustafett 8-manna mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 2 164
17:05 17:25 17:35 5 x 50 m tillsammans grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 2 4
17:20 17:40 17:45 6 x 60 m mixed Undervisning per verksamhetsområde grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 1
17:20 17:40 17:50 6 x 60 m mixed Undervisning per verksamhetsområde grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 2
17:35 18:00 18:30 Gatustafett 8-manna mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 (forts. heat 2/2) Final 2 164
18:40 Hejarklacksramsor grundskolor årskurserna 1 - 6
18:35 18:50 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6 Försök 18 138
12:00   19:50 Hejarklackstävling grundskolor årskurserna 1 - 6 40
19:45 20:00 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6 Försök 25 197
21:15 Fredagen avslutad
Portarna öppnas

lör 18.5.2019

Upprop Start Prisutd. Gren eller program Moment Heat Lag
07:00 Portarna öppnas
08:15 08:30 4 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9 Försök 10 78
08:45 09:00 4 x 100 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9 Försök 13 101
09:25 09:40 4 x 100 m flickor andra stadiet Försök 4 29
09:40 09:55 4 x 100 m pojkar andra stadiet Försök 4 26
09:55 10:10 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4 Semifinal 4 0
10:10 10:25 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6 Semifinal 3 0
10:20 10:35 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6 Semifinal 4 0
10:35 10:50 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6 Semifinal 4 0
10:45 11:10 Dubbel svensk stafett mixed årskurderna 7 - 9 Försök 5 40
11:40 12:00 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 Försök 5 175
12:40 Lördagens underhållning - set 1
12:40 13:00 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 (forts. heat 4/5) Försök 5 175
13:05 13:25 14:00 Gatustafett 6-manna flickor grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 47
13:25 13:45 14:25 Gatustafett 6-manna pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 56
14:05 Premieringar
13:50 14:10 14:45 Gatustafett 5-manna flickor andra stadiet Final 1 22
14:10 14:30 14:55 Gatustafett 10-manna pojkar andra stadiet Final 1 14
14:35 14:50 15:10 4 x 100 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 0
14:40 15:00 15:35 18 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 29
14:55 15:15 15:45 12 x 100 m flickor andra stadiet Final 1 20
15:15 15:30 15:40 4 x 100 m pojkar andra stadiet Final 1 0
15:50 Lördagens underhållning - set 2
15:40 16:05 16:20 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 0
16:00 16:15 16:35 4 x 100 m flickor andra stadiet Final 1 0
16:05 16:25 16:45 Dubbel svensk stafett mixed årskurderna 7 - 9 Final 1 0
16:25 16:40 16:55 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4 Final 1 0
16:35 16:50 17:05 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 0
16:45 17:00 17:40 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 0
16:50 17:10 17:50 Dubbel svensk stafett mixed andra stadiet Final 3 21
17:30 17:45 18:00 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 0
17:40 17:55 18:10 4 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 0
18:05 Hejarklacksramsor grundskolor årskurserna 7 - 9 samt andra stadiets skolor
17:45 18:15 18:20 18 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 36
07:00   18:25 Hejarklackstävling (under 25 deltagare) grundskolor årskurserna 7 - 9 samt andra stadiets skolor 6
07:00   18:35 Hejarklackstävling (25 - 100 deltagare) grundskolor årskurserna 7 - 9 samt andra stadiets skolor 9
18:45 Lördagen avslutad
Portarna öppnas