Heatindelningar

fre 19.5.2023

5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6

Försök

25 heat

196 lag

Heat 1 upprop klockan 13:15, start klockan 13:30
1 1 Alberga skola
1 Elias Jansson
2 Oliver Hammarén
3 Mico Ahteela
4 Cedric Rehnström
5 Jonathan Lindholm
2 55 Hoplaxskolan (6)
1 Sander Lindberg
2 Fredrick Opperman
3 Ian Lunabba
4 Aron Huldén
5 Emil Praulins
3 56 Höjdens skola
1 Ossian Holmström
2 Melwin Lahtinen
3 Gustav Wasström
4 Filip Nyberg
5 Max Andersson
4 19 Cygnaeus skola
1 André Henriksson
2 Elias Mäkelä
3 Casper Ketonen
4 Daniel Nylund
5 Joakim Hyökki
5 125 Storängens skola (2)
1 Niklas Lydman
2 Edvin Bergman
3 Tristan Selenius
4 Jay Merr-Khamis
5 Axel Paananen
6 126 Strömborgska skola
1 Robin Kynsijärvi
2 Sebastian Ahlberg
3 Aron Skog
4 Anton Lång
5 Tobias Tallqvist
7 34 Generalshagens skola
1 Mio Palomäki
2 Zacharias Wahlström
3 Alec Norrmén
4 Kevin Laaksonen
5 Oliver Lindberg
8 93 Nordsjö lågstadieskola (3)
1 Arne Antell
2 Anton Wahalinna
3 Ibrahim Ba
4 Leo Lundmark
5 Suheb Fuad
Heat 2 upprop klockan 13:18, start klockan 13:33
1 2 Albert Edelfelts skola / Språkbadet
1 Iivari Luokkanen
2 Jasu Ahola
3 Onni Sorvisto
4 Johannes Hintsala
5 Adam Slunga
2 54 Hoplaxskolan (5)
1 Harry Fogelholm
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
3 57 Jeppo-Pensala skola
1 Silas Nordström
2 August Elenius
3 Nico Ekholm
4 Aaron Siirilä
5 Wilhelm Jakobsson
4 136 Vasa övningsskola
1 Wessam Mala-Ali
2 Milton Käld
3 William Borgmästars
4 Mio Hansén
5 Richard Baseme
5 123 Stenbackens skola (2)
1 Milton Nordman
2 Melvin Hannus
3 Edgar Norrbo
4 Vidar Smeds
5 Davyd Prus
6 127 Sundom skola
1 Bejnamin Hänninen
2 Joona Keskitalo
3 Henrik Hjerpe
4 Edvin Smedlund
5 Elias Kull
7 67 Kungsgårdsskolan (2)
1 Edward Piirainen
2 Emil Pratskonen
3 Akseli Hämeenheimo
4 Max Iivari
5 Anton Köhler
8 107 Sandsund skola (3)
1 Ross Bjon
2 Josua Käld
3 Edvin Hannus
4 Edward Lönnqvist
5 Johannes Björkskog
Heat 3 upprop klockan 13:21, start klockan 13:36
1 3 Albert Edelfelts skola / Språkbadet (2)
1 Eddy Oksanen
2 Lenni Wiiala
3 Eevert Forsström
4 Eeli Asikainen
5 Otto Sormunen
2 53 Hoplaxskolan (4)
1 Rafael Ringbom
2 Felix Asp
3 Yann Sundman
4 Liam Sarin
5 Milton Mustalahti
3 58 Karamalmens skola
1 Casimir Autio
2 Jarik Kliucharev
3 Liam Fleege
4 Axel Lindberg
5 Daniel Lahtonen
4 103 S:t Karins svenska skola
1 Moritz Harilahti
2 Egon Eggert
3 Joar Vesterkvist
4 Eeli Asikainen
5 Ahmed Alhasan
5 122 Stenbackens skola
1 Kiet Tran
2 Eric Jakobsson
3 Tep Ho
4 Arvid Södergård
5 Angus Skrifvars
6 152 Yttermalax skola (2)
1 Luie Nordström
2 Vidar Björndahl
3 Ebbot Nordström
4 Liam West
5 Hugo Högbacka
7 77 Malms skola
1 Aslak Aaltonen
2 Fred Strömborg
3 Victor Metsäranta
4 Amos Boman
5 Niilo Manner
8 111 Kyrkoby skola (2)
1 Elis Welin
2 Leonard Wischek
3 Arne Satta
4 Emil Torckell
5 Lucas Chaguy
Heat 4 upprop klockan 13:24, start klockan 13:39
1 4 Amosparkens skola
1 Melker Westerlund
2 Alexander Simola
3 Alexander Nordell
4 Jone Järvistö
5 Liam Eggert
2 52 Hoplaxskolan (3)
1 Jakob Kronström
2 Aldo Vainio
3 Lelio Louvrier
4 ---
5 ---
3 59 Katarinaskolan
1 Ad Hominem Anonymus
2 Ad Hominem Anonymus
3 Ad Hominem Anonymus
4 Ad Hominem Anonymus
5 Ad Hominem Anonymus
4 9 Bobäcks skola
1 William Widner
2 Tobias Nordling
3 Robert Nyman
4 Liam Sandström
5 Carlos Miettinen
5 121 Staffansby lågstadieskola
1 Oskar Söderlund
2 Anton Martinkainen
3 Liam Egbe
4 Benjamin Stolt
5 Adam Pottonen
6 129 Svenska samskolan i Tammerfors
1 Alvar Ikonen
2 Peetu Ollikainen
3 Nils-Oskar Widgrén
4 Niklas Djupsund
5 Johannes Heikkilä
7 84 Mosebacke skola
1 Quang Do
2 Flynn Ehrström
3 Bach Vu
4 Emil Simons
5 Dat Ngo
8 112 Sirkkala skola (2)
1 Max Westerlund
2 Anton Arve
3 Benjamin Bantamoi
4 Mikael Laihonen
5 Ilvar Lindblad
Heat 5 upprop klockan 13:27, start klockan 13:42
1 5 Amosparkens skola (2)
1 Otto Pikkarainen
2 Roni Virtanen
3 Linus Sahlberg
4 Karl-Johan Herttuainen
5 Felix Dahlbom
2 48 Hangö centralskola (2)
1 Benjamin Nyman
2 Alec Grundström
3 Tristan Augustsson
4 Algot Nordström
5 Rasmus Holmberg
3 60 Katarinaskolan (2)
1 Ad Hominem Anonymus
2 Ad Hominem Anonymus
3 Ad Hominem Anonymus
4 Kasper Öster
5 Ad Hominem Anonymus
4 50 Hoplaxskolan
1 Lucas Campos
2 Tatu Torniainen
3 Oiva Saares
4 Milton Jansson
5 René Uimonen
5 120 Solf skola (2)
1 Colin Sand
2 Aron Kortell
3 Gustav Fagernäs
4 Emil Mickelsson
5 Kasper Malinen
6 130 Svenska samskolan i Tammerfors (2)
1 Henrik Siiskonen
2 Elias Luoto
3 Dominic Davidsson
4 Jesse Kahila
5 Atte Hildén
7 90 Mårtensdals skola
1 Tomas Tapaila
2 Pontus Saari
3 Toivo Mannola
4 Alec Eklund
5 Niko Terho
8 113 Sjundeå svenska skola (2)
1 Dominic Wentzien
2 Aaron Lönnblad
3 Nici Kajander
4 Erik Boije af Gennäs
5 Erik Saloniemi
Heat 6 upprop klockan 13:30, start klockan 13:45
1 7 Björneborgs svenska samskola
1 Joel Nurmenrinta
2 Nooa Aalto
3 Aleksanteri Kuusisto
4 Emil Penttilä
5 Frans Kyhä
2 51 Hoplaxskolan (2)
1 Johan Wallgren
2 Anton Päivärinta
3 Paul Store
4 Toni Mäkinen
5 Ville Mellgren
3 64 Kottby Lågstadieskola
1 Alex Ax
2 Casper Blomberg
3 Eelis Lindfors
4 Tobias Kaarla
5 Kevin Saarinen
4 43 Grundskolan Norsen
1 Emil Welander
2 Robin Räme
3 Fredrik Andersson
4 Morris Henriksen
5 Dante Barbosa
5 119 Solf skola
1 Liam Nyholm
2 Felix Stormblad
3 Igor Mattsson
4 Oskar Willberg
5 Erik Nyberg
6 131 Svenska skolan i Hyvinge
1 Tobias Löfgren
2 Atte Wikström
3 Emil Rehn
4 Oliver Kuosmanen
5 Caspian Pettersson
7 92 Nordsjö lågstadieskola (2)
1 Jamal Ndikumana
2 Emil Fagerström
3 Christian Andersson
4 Rasmus Järvinen
5 Sulo Rank
8 115 Skräbböle skola (2)
1 Alex Skärström
2 Winston Karlsson
3 Adrian Ducander
4 Finn Jensén
5 Edvin Mäkinen
Heat 7 upprop klockan 13:33, start klockan 13:48
1 8 Björneborgs svenska samskola (2)
1 Oliver Lindqvist
2 Onni Saine
3 Niklas Enberg
4 Julius Porri
5 Atte Railamaa
2 47 Hangö centralskola
1 Daniel Mattsson
2 Arthur Westerholm
3 Andre Wiberg
4 Alex Danielsson
5 William Wikstedt
3 65 Kottby Lågstadieskola (2)
1 Taito Eräkangas
2 Sampo Niemelä
3 Emil Lumme
4 Vincent Sandström
5 Milo Siirama
4 124 Storängens skola
1 Arthur Lång
2 Emil Ström
3 Timh-Isaac Söderman
4 Oliver Kaarni
5 Noah Lång
5 118 Smedsby-Böle skola (3)
1 Oliver Holmberg
2 Samuel Välikorpi
3 Noah Torp
4 Samuel Hendersson
5 Evert Öhman
6 133 Söderkulla skola
1 Magnus Tschivtschis
2 William Falck
3 Isak Melleri
4 Mikael Huuskonen
5 Tino Savolainen
8 116 Smedsby skola (2)
1 Nathan Byona
2 Robin Lindgren
3 Jesper Ehrman
4 Peter Björkstén
5 Eliott Avellan
Heat 8 upprop klockan 13:36, start klockan 13:51
1 10 Bobäcks skola (2)
1 Senapati Bäckgren
2 Leonard Elfström
3 Emil Östman
4 Sebastian Backman
5 Arthur Willman
2 46 Haga skola (2)
1 Jack Majors
2 Zakariya Kariye
3 Oliver Blomkvist
4 Alvar Mäkynen
5 Benjamin Mosander
3 66 Kottby Lågstadieskola (3)
1 Liam Talvitie
2 Alex Niininen
3 Vincent Kettle
4 Linus Kemetter
5 Mauri Riuttu
4 108 Seminarieskolan
1 David Ekholm
2 Eddy Högberg
3 Lucas Silfver
4 Filip Romero
5 Ron Nyman
5 117 Smedsby-Böle skola (2)
1 Arvid Rokala
2 Alexander Alatalo
3 Lucas Huhtakangas
4 Theo Karlström
5 Isak Bäck
6 134 Uomarinteenkoulu
1 Vertti Helin
2 Severi Orell
3 Touko Marjamäki
4 Vili Alm
5 Daniel Wall
8 122 Staffansby lågstadieskola (2)
1 Casper Svensk
2 Otto Långström
3 Elis Tuominen
4 Daniel Excell
5 Benjamin Öhberg
Heat 9 upprop klockan 13:39, start klockan 13:54
1 11 Bosund skola
1 Vincent Ahlö
2 Johannes Vikström
3 Lukas Sundelin
4 Josua Svenlin
5 Noel Brännbacka
2 45 Haga skola
1 Isac Häggblom
2 Kevin Kankaanpää
3 Mathias Kanerva
4 Alexander Sirviö
5 Cedrik Mäkynen
3 67 Kvarnbackens skola
1 Amos Andersson
2 Aadam Pohjola
3 Rasmus Nirhamo
4 Robin Hägglund
5 Nicky Vornanen
4 142 Vindängens skola
1 Oscar Liinamaa
2 Alexander Surakka
3 Rasmus Laitinen
4 Edwin Paavolainen
5 Vincent Korander
5 116 Smedsby-Böle skola
1 Milton Sandén
2 Liam Fors
3 Albin Lundström
4 Milton Kauppinen
5 Elisee Mamenywa
6 137 Vasa övningsskola (2)
1 Adrian Westö
2 Chris Mutiganda
3 Joar Nilsson
4 Lucas Öst
5 Mikael Särs
7 168 Övernäs skola (3)
1 ---
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
8 127 Strömborgska skola (2)
1 Rasmus Aaltonen
2 Kevin Seger
3 Sebastian Suominen
4 Rufus Renlund
5 William Holmström
Heat 10 upprop klockan 13:42, start klockan 13:57
1 12 Botby grundskola
1 Elmeri Harila
2 Melvin Lassila
3 Tomas Volle
4 Petrus Sittnikov
5 ---
2 44 Grundskolan Norsen (2)
1 Dominic Ramsay
2 Julius Nordman
3 Alex Wistbacka
4 Elvar Ala-Käkelä
5 Max Purho
3 68 Kvarnbackens skola (2)
1 Alex Backman
2 August Tukiainen
3 Edward Skogman
4 Elliot Andersson
5 Hannes Kolari
4 41 Gripsholmsskolan
1 Julius Rydin
2 Eric von Stockenström
3 Wilton Woldén
4 Olle Aleby
5 Oskar Karlsson
5 115 Smedsby skola
1 Andre Byona
2 Lucas Sjöberg-Peréz
3 Ian Södermann
4 Casper Lindh
5 William Vuonoranta
6 138 Vasa övningsskola (3)
1 John Strömsholm
2 Oscar Peltoniemi
3 Adrian Chomentowski
4 Enea Bizhga
5 Edrick Agbenyoh
7 167 Övernäs skola (2)
1 Vilgot Lindman
2 Adrian Nord
3 Nils Isaksson
4 Alfred Welin
5 Harry Dönnes
8 128 Strömborgska skola (3)
1 Theo Haavisto
2 Oscar Törnroos
3 Lenni Friman
4 Lucas Lindroos
5 Alexander Jern
Heat 11 upprop klockan 13:45, start klockan 14:00
1 13 Botby grundskola (2)
1 Ad Hominem Anonymus
2 William Birn
3 Jere Kärnä
4 Niki Heiskanen
5 Daniel Vuoristo
2 43 Gripsholmsskolan (3)
1 Hugo Sundberg
2 Henry Granath
3 Casimir van Neck
4 Knut Kits
5 Sixten Lundström
3 69 Kvevlax lärcenter (2)
1 Melker Backlund
2 Viktor Bodbacka
3 Jonathan Peth
4 Erik Holma
5 Daniel Valkola
4 79 Mattlidens skola
1 Kevin Lindqvist
2 Niklas Lindeman
3 Winston Brännbacka
4 Emil Mörtenhumer
5 Lucas Holmén
5 114 Skräbböle skola
1 Lucas Lindroos
2 Viktor Öhman
3 Albin Mäkinen
4 Noah Granvik
5 Leo Lehtinen
6 139 Vasa övningsskola (4)
1 Hannes Granér
2 Liam Holmsten
3 Leo Stenbacka
4 Gustav Storfors
5 Melwin Söräng
7 166 Övernäs skola
1 Bruno Saurén
2 Sammi Engblom
3 Nils Lindvik
4 Emil Öström
5 Anton Boman
8 134 Söderkulla skola (2)
1 Robin Forssell
2 Oscar Ingman
3 Mikael Udd
4 Lassi Pohjolainen
5 Edward Träskelin
Heat 12 upprop klockan 13:48, start klockan 14:03
1 14 Brändö lågstadieskola
1 Edwin Leka
2 Edward Repo
3 Eliel Jakobsson
4 Hannes Björkman
5 Alvin Järvi
2 42 Gripsholmsskolan (2)
1 Pontus Andersson
2 Malte Widholm
3 Elliot Wallén
4 Alexander Marks
5 Lowe Johansson
3 70 Kyrkfjärdens skola
1 Ivor Bos
2 Linus Ahrenberg
3 Benjamin Ahrenberg
4 Waldi Westerlund
5 Oscar Auvinen
4 98 Oxhamns skola
1 Jon Lundqvist
2 Laith Alhammadah
3 Vidar Halmesmäki
4 Viggo Kronholm
5 Jerome Boateng
5 113 Sjökulla skola
1 Axel Norrman
2 Axel Baarman
3 Konsta Nurmi
4 Jesper Bäckman
5 Emil Andersson
6 140 Vikinga skola
1 Theodor Granholm
2 Anton Åberg
3 William Jakobsson
4 Mohammad Abath
5 Amos Strömvall
7 165 Övermark skola (2)
1 Thim Rönnberg
2 Christoffer Gullmes
3 Daniel Hartvik
4 Alfred Evwaraye
5 Kasper Franzén
8 500 Vasa övningsskola (5)
1 Lucas Anttila
2 Kevin Kalervo
3 Jesse Kuusisto
4 Odin Wikstrand
5 Adrian Antell
Heat 13 upprop klockan 13:51, start klockan 14:06
1 15 Brändö lågstadieskola (2)
1 Liam Stenman
2 Alf Normann
3 Vincent Audibert
4 Zakhar Gar
5 Sviatoslav Yaroselwski
2 39 Granhultsskolan (2)
1 Asterix Lesch
2 Jesper Nylund
3 Edvin Lundberg
4 Oliver Wendelin
5 Maximilian Grönberg
3 71 Kyrkfjärdens skola (2)
1 Alvin Viljanen
2 Oliver Mangström
3 Ivar Wallenius
4 Albin Kauppala
5 Eddie Lindgren
4 97 Näs skola (2)
1 Alvin Grankulla
2 Pontus Siipo
3 Rasmus Siipo
4 Colin Svenlin
5 Evert Grankulla
5 112 Sjundeå svenska skola
1 Onni Tertsunen
2 Petrus Laru
3 Frans Randström
4 Axel Högström
5 Robin Kangasmäki
6 141 Villa skola
1 Lucas Girod
2 Alex Furu
3 Aaron Haikka
4 Ivar Lindholm
5 Elias Åkerlund
7 164 Övermark skola
1 Joel Groop
2 Rony Korpi
3 William Lind
4 Dominic Ågren
5 Lucas Perjus
8 501 Vikinga skola (2)
1 Samuel Collander
2 Melker Stenkull
3 Elliot Ahlroth
4 Brian Ngoie
5 Wilmer Sjöstrand
Heat 14 upprop klockan 13:54, start klockan 14:09
1 16 Centrumskolan
1 Bryan Le
2 Alvin Lönnqvist
3 Alex Hermans
4 Theo Österberg
5 Noah Engman
2 38 Gerby skola (3)
1 Oliver Noka
2 Edwin Lönnqvist
3 Oliver Ruotsala
4 Erik Fredman
5 Glen Quillin
3 72 Källbo skola
1 Aron Lindblom
2 Robin Jonnerby
3 Patrik Kallasmaa
4 Elis Lundberg
5 Emil Jalava
4 96 Näs skola
1 Amos Björkskog
2 Ivar Hjulfors
3 Elis Hjulfors
4 Colin Granholm
5 Jacob Benton
5 111 Sirkkala skola
1 Edvard Lagerlöf
2 Theo Hagelberg
3 Filip Kronberg
4 Axel Wikberg
5 Leonard Nybom
6 142 Vikinga skola (3)
1 Emil Reinik
2 Jim Dahl
3 Jasper Sundkvist
4 Sean Åbacka
5 Sam Lerviks
7 163 Österby skola (2)
1 Melvin Bredenberg
2 Vincent Kallström
3 Nicolas Lind
4 Melvin Selenius
5 Leo Sundström
8 146 Västra Närpes skola (2)
1 Yehor Ishchenko
2 Richard Berzins
3 Joar Eriksson
4 Emil Brådd
5 Casper Granlund
Heat 15 upprop klockan 13:57, start klockan 14:12
1 18 Chydenius skola
1 Niilo Hakala
2 Vincent Kattilakoski
3 Emil Lindholm
4 Jesper Lillvik
5 John Elfving
2 37 Gerby skola (2)
1 Viggo Vehkala
2 Melvin Laaksonen
3 Milio Ninov
4 Wiljam Paschinsky
5 Max Björklund
3 73 Kållby skola
1 Albin Sundqvist
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
4 94 Norra Korsholms skola (3)
1 Allan Fogström
2 Elian Högfors
3 Arvid Reinlund
4 Colin Österåker
5 Hannes Nygård
5 110 Kyrkoby skola
1 Rufus Simonsèn
2 Rasmus Arpia
3 Anton Simonsèn
4 Theodor Sandström
5 Oskar Wiik
6 143 Vindängens skola (2)
1 Oliver Snellman
2 Filip Koskinen
3 Amos Leikkola
4 Aron Dahlbacka
5 Mikael Sirén
7 162 Österby skola
1 Viggo Fagerström
2 Theo Wikström
3 Casper Lindgren
4 Alvin Lindholm
5 Victor Estlander
8 147 Vårberga skola (2)
1 Benjamin Slotte
2 Noel Heiniö
3 Anton Weckström
4 Emil Taakala
5 Frans Liedes
Heat 16 upprop klockan 14:00, start klockan 14:15
1 20 Cygnaeus skola (2)
1 Max Winberg
2 Oliver Ekqvist
3 Jesper Ruiz Cardona
4 Mauritz Holmberg
5 Jonathan Hyökki
2 36 Gerby skola
1 Isak Lämsä
2 Ahti Haavisto
3 Axel Ruotsala
4 Aaron Storvist
5 Vidar Jansson
3 74 Kållby skola (2)
1 Emil Nybacka
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
4 93 Norra Korsholms skola (2)
1 Mikkel Järf
2 Joel Häggblom
3 Nicholas Källskog
4 Elvis Björklund
5 Adam Blomqvist
5 109 Seminarieskolan (2)
1 Elton Höglund
2 Elian Westerlund
3 Milos Christides
4 Melvin Wasström
5 Win Bergström
6 145 Västra Närpes skola
1 Illia Ishchenko
2 Victor Nylund
3 Oskar Brådd
4 Ivar Österdahl
5 Elliot Söderback
7 160 Zachariasskolan (4)
1 Adrian Juthbacka
2 Milton Saari
3 Leo Semskar
4 Pavlo Pokas
5 Adrian Back
8 150 Ytteresse skola
1 Kent Dahllund
2 Ted Kung
3 Jakob Snellman
4 Herman Sundström
5 Oliver Wiklund
Heat 17 upprop klockan 14:03, start klockan 14:18
1 21 Degerö lågstadieskola
1 Niklas Lönnroth
2 Axel Tilli
3 Nicolas Lundberg
4 Romeo Cano Jansson
5 Jonathan Järnström
2 35 Forsby skola (3)
1 Jesse Antman
2 Viktor Ahlberg
3 Hugo Niemeläinen
4 Emil Wasenius
5 Oliwer Lindman
3 76 Lagstads skola
1 Anton Lehtola
2 Kevin Jansson
3 Melwin Lundell
4 Elias Krause
5 Elliot Mannerström
4 92 Norra Korsholms skola
1 Liam Bystedt
2 Noel Långbacka
3 Felix Konwalj
4 Vincent Sandberg
5 Alex Backman
5 107 Sannäs skola
1 Wilhelm Schildt
2 Titus Nylund
3 Emil Karjarinta
4 Rasmus Helander
5 Lucas Carlström
6 146 Vårberga skola
1 Viggo Lindfors
2 Kevin Lindell
3 Axel Mara
4 Erik Hansson
5 Alexander Korttinen
7 159 Zachariasskolan (3)
1 Milian Finne
2 Erik Åman
3 Alfred Sigfrids
4 Maxim Holm
5 Tim Granholm
8 151 Ytteresse skola (2)
1 Theo Vähäkangas
2 Liam Lindfors
3 Eliah Björkskog
4 Robin Klemets
5 Elis Lundqvist
Heat 18 upprop klockan 14:06, start klockan 14:21
1 22 Dickursby skola
1 Ad Hominem Anonymus
2 Anton Koski
3 Neo Saarikivi
4 Liam Forsberg
5 Anton Parkkamäki
2 34 Finno skola (4)
1 Ad Hominem Anonymus
2 Sebastian Nyman
3 Felix Launo
4 Eniola Alabi
5 William Campbell
3 77 Lagstads skola (2)
1 Oskar Åkerman
2 Jonathan Heikkilä
3 Oscar Lillrank
4 Alex Heinonen
5 Jesse Oksanen
4 91 Nordsjö lågstadieskola
1 Jonathan Katajala
2 Ahmad Ahmad
3 Martin Ottka
4 Rasmus Pascual
5 Maxim Ashour
5 106 Sandsund skola (2)
1 Casper Enkvist
2 Emil Eriksson
3 Filip Lampero
4 Veeti Sandvik
5 Mathias Bjondahl
6 147 Winellska skolan
1 Kevin van Rooij
2 Benjamin Lindell
3 Alvar Leislahti
4 Kevin Gustafsson
5 Nicolas Eerola
7 158 Zachariasskolan (2)
1 Elias Olli
2 Alvar Andersson
3 Mattias Nordström
4 Wilhelm Åkerman
5 Ethan Holm
8 154 Yttermalax skola (4)
1 Marius Krooks
2 Edvin Mäkelä
3 Noel Asp
4 Alex Tuure
5 Wilmer Hall
Heat 19 upprop klockan 14:09, start klockan 14:24
1 23 Dickursby skola (2)
1 Anton Vitikka
2 Dominic Söderlund
3 Alexander Kumlin
4 Max Eloranta
5 Oliver Mattila
2 33 Finno skola (3)
1 Frank Eklöf
2 Anton Nevalainen
3 Oskar Suomi
4 Hugo Kvarnström
5 Noa Julkunen
3 78 Malms skola (2)
1 Wilmer Stubb
2 Isak Wiklén
3 Noah Krook
4 Vilhelm Leino
5 Benjamin Nyström
4 90 Månsas lågstadieskola (3)
1 Adrian Leka
2 Olle Nupponen
3 Theo Gerkman
4 Kaius Kupila
5 Aaron Sillanpää
5 105 Sandsund skola
1 Alwin Sundqvist
2 Melker Strandvall
3 Uno Svenlin
4 Zac Uotinen
5 Thed Snellman
6 148 Winellska skolan (2)
1 Kevin Repo
2 Max Perälä
3 Alex Linnamäki
4 Noel Johansson
5 Mathias Hagelstam
7 157 Zachariasskolan
1 Joar Snårbacka
2 Kasper Tiittanen
3 Theo Svanbäck
4 Adrian Ekblom
5 Edvard Nylund
8 159 Strandnäs skola
1 Marlon Wu
2 Adrian Bergroth
3 Hugo Nordin
4 Liam Sundberg
5 Adrian Bergroth
Heat 20 upprop klockan 14:12, start klockan 14:27
1 24 Drumsö lågstadieskola
1 Liam Berner-Rasmussen
2 Edvard Waselius
3 Wilmer Nyman
4 Vincent Tuomainen
5 Milton Ekholm
2 32 Finno skola (2)
1 Axel Blomfelt
2 Axel Selenius
3 Elliot Heino
4 Wilson Wikström
5 Axel Määttä
3 80 Mattlidens skola (2)
1 Jan Wikberg
2 Edvin Lindahl
3 Theo Lydman
4 Leo Teperi
5 Amos Mickelsson
4 89 Månsas lågstadieskola (2)
1 Kevin Sjöberg
2 Frans Nugent
3 Tristan Winter
4 Jakob Hauta
5 Elis Koivula
5 104 S:t Karins svenska skola (2)
1 Elliot Koponen
2 Odin Lönngren
3 Lukas Wahteristo
4 Elis Halenius
5 Anton Vesanto
6 149 Winellska skolan (3)
1 Ian Fagerman
2 William Johansson
3 Jasper van Rooij
4 Elias Kevin Basilier
5 Felix Hagström
7 156 Zacharias Topeliusskolan
1 Alex Rehn
2 Alvar Salmela
3 Daniel Taylor
4 Daniel Hallberg
5 Frank Melasniemi
8 163 Övermalax skola
1 ---
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
Heat 21 upprop klockan 14:15, start klockan 14:30
1 25 Drumsö lågstadieskola (2)
1 Niclas Ehrnrooth
2 Joshua Wilför
3 Filip Forström
4 Wilhelm Blomqvist
5 Evert Grahn
2 31 Finno skola
1 Benjamin Lehtiniemi
2 Jakob Renwall
3 Keo Passinen
4 Wilhelm Paitula
5 Janne Kautia
3 82 Mikaelskolan
1 Ad Hominem Anonymus
2 Ad Hominem Anonymus
3 Ad Hominem Anonymus
4 Ad Hominem Anonymus
5 Ad Hominem Anonymus
4 88 Månsas lågstadieskola
1 Oliver Lundqvist
2 Oskar Peltola
3 Oscar Hellström
4 Daniel Gluschkoff
5 Lenni Forsblom
5 101 Helsingfors Rudolf Steiner -skola
1 Evert Byholm
2 Kevin Jansson
3 Birk Byholm
4 Ian Turja
5 Elis Korkeamäki
6 150 Winellska skolan (4)
1 Simon Jansson
2 Kasper Elg
3 Jayson Cann
4 ---
5 Kimi Kujala
7 155 Ytternäs lågstadium (2)
1 Marius Ekstrand
2 Arvin Fogelberg
3 Victor Olendzki
4 Axel Kemetter
5 Kasper Skog
8 164 Övermalax skola (2)
1 ---
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
Heat 22 upprop klockan 14:18, start klockan 14:33
1 26 Drumsö lågstadieskola (3)
1 ---
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
2 29 Eklöfska skola (2)
1 Noah Rönnbacka
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
3 83 Minervaskolan
1 Elias Kallio
2 Zacharias Nylund
3 Leonard Gabrielsson
4 Bruno Schauman
5 Edvin Ahlström
4 86 Mosebacke skola (3)
1 Filip Lindqvist
2 Kevin Le
3 Nam Nguyen
4 Kevin Nguyen
5 Tory Doung
5 99 Oxhamns skola (2)
1 Theo Eklund
2 Melvin Holgers
3 Elias Eklund
4 Matheo Holm
5 Josef Holmberg
6 151 Yttermalax skola
1 Alex Lundfors
2 Nazar Zmura
3 Elton Udd
4 Kim Smedback
5 Levi Tast
7 154 Ytternäs lågstadium
1 Valter Hellgren
2 Felix Wikstrand
3 Jesper Skog
4 Felix Sundblom
5 Fabian Rosberg
8 112 Kyrkoby skola (3)
1 Levi Wiik
2 Anton Wiik
3 Arthur Lindblad
4 Kevin Packalèn
5 Oliver Björkenheim
Heat 23 upprop klockan 14:21, start klockan 14:36
1 27 Eckerö lågstadium
1 Algot Hilander
2 Valter Hilander
3 Eric Röjlar
4 Alexander Wikblom
5 Andrej Röntynen
2 28 Eklöfska skola
1 Tarmo Varis
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
3 84 Minervaskolan (2)
1 Liam Palenius
2 Halfdan Nyhus
3 Ian Westerlund
4 Felix Enqvist
5 Altay Holmström
4 85 Mosebacke skola (2)
1 Daniil Kryvulets
2 Elton Guss
3 Theo Malm
4 Andri Seimar
5 Phu Nguyen
5 98 Näs skola (3)
1 Ben Benton
2 Matheo Snellman
3 Kimi Törnqvist
4 Oskar Hagnäs
5 Neo Esberg
6 128 Sundom skola (2)
1 Teo Sten
2 Linus Smeds
3 Arvid Rönnlund
4 Jonatan Hautala
5 Liam Bärden
7 153 Yttermalax skola (3)
1 Leon Åkerback
2 Adin Halilic
3 Viggo Heinonen
4 Henrik Skaggs
5 Danyl Herasymenko
8 116 Skräbböle skola (3)
1 Linus Palm
2 Alfons Heinonen
3 Erik Andersson
4 Leon Duncker
5 Jack Jensén
Heat 24 upprop klockan 14:24, start klockan 14:39
2 21 Cygnaeus skola (3)
1 Niklas Östergård
2 Algoth Sundblom
3 Oscar Pohjola
4 Oliver Jokinen
5 Rasmus Sundqvist
3 34 Forsby skola (2)
1 Verner Forslund
2 Edwin Holmström
3 William Hurmerinta
4 Sebastian Ahlberg
5 Robin Uponen
4 35 Finno skola (5)
1 Erik Ingman
2 Edgar Winberg
3 Linus Teuri
4 Anton Ahtela
5 Benjamin Laakso
5 57 Höjdens skola (2)
1 Jesper Jonsson
2 Josua Nylund
3 Alex Nordström
4 Walter Nylund
5 Elis Gustafsson
6 58 Jeppo-Pensala skola (2)
1 Kristian Fors
2 Leon Wallin
3 Elias Rönn
4 Roman Rudenko
5 Jakob Kronlund
7 68 Kvevlax lärcenter
1 Alfred Grannas
2 Emil Jungner
3 Leo Hägglund
4 Theo Granholm
5 Joni Alander
8 69 Kvarnbackens skola (3)
1 Elis Kuusisto
2 Casper Nopanen
3 Wilhelm Lindqvist
4 Maximiliam Kuosmanen
5 Niila Hulden
Heat 25 upprop klockan 14:27, start klockan 14:42
2 22 Degerö lågstadieskola (2)
1 Evert Pinomaa
2 Daniel Heikkilä
3 Ad Hominem Anonymus
4 Rasmus Anttila
5 Linus Björklund
3 33 Forsby skola
1 Max Krogars
2 Cristian Stenbäck
3 Donny Berrymen
4 Alex Hiekkaranta
5 Aaron Hiekkaranta
4 38 Granhultsskolan
1 Benjamin Laakkonen
2 Alex Carpelan
3 William Diesen
4 Artur Qvikström
5 Vincent Candelin
5 44 Gripsholmsskolan (4)
1 ---
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 66 Kungsgårdsskolan
1 Cevin Mahlberg
2 Toni Liikanen
3 Max Huldin
4 Alexander Björkbacka
5 Amos Heikkinen
7 35 Generalshagens skola (2)
1 Leevi Viskari
2 Walter Gammals
3 Tobias Salminen
4 Robin Lökfors
5 Jami Norrila
8 70 Kvarnbackens skola (4)
1 Jim Bergqvist
2 Maximilian Backman
3 Maximilian Mellor
4 Viggo Bärlund
5 Matheo Tulikoura

Gatustafett 5-manna mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6

Final

1 heat

67 lag

Heat 1 upprop klockan 14:35, start klockan 15:00
1 231 Kyrkbackens skola
1 Adele Åberg
2 Elton Palmroos
3 Arne Schütt
4 Nathalie Danielsson
5 Elliot Palmroos
2 230 Kullo skola
1 Lilly-Maj Roos
2 Liam Nordström
3 Kia Holmberg
4 Olivia Horppu
5 Liam Oljemark
3 234 Molpe skola
1 Sarah Vestberg
2 Kevin Nygårdas
3 Sindre Ramstedt
4 Evelina Granqvist
5 Elwin Fröding
4 264 Virkby skola
1 Emmi Grönroos
2 Luca Stelmacher
3 Oliver Lindroos
4 Olivia Löytänä
5 Aaron Nordström
5 243 Pörtom skola
1 Ines Sved
2 Milo Lång
3 Bilal Subasic
4 Ella Risberg
5 Ad Hominem Anonymus
6 254 Solbrinkens skola
1 Iina Lehto
2 Alex Tuominen
3 Johan Rousku
4 Mea Tiirikainen
5 Axel Österberg
7 229 Korsnäs kby skola
1 Emma Vägar
2 Hussein Hussien
3 Josephine Nyfors
4 Ida Karlsson
5 Tarik Kolarević
8 237 Petalax skola
1 Ellen Krook
2 Anton Hirvi
3 Anton Jokela
4 Agnes Lundmark
5 Melker Höstman
9 238 Pjelax skola
1 Lova Sjögård
2 Casper Strand
3 Lucas Borg
4 Moa Brådd
5 Duy Nguyen
10 252 Socklot skola
1 Isa Ekman
2 Tobias Cederholm
3 Victor Sjöholm
4 Alissa Broman
5 Mica Storholm
11 218 Kapellby skola
1 Tilda Jordas
2 Mikael Tuominen
3 Amanda Wallén
4 Linnéa Hämäläinen
5 Anton Ahlgren
12 246 Replot-Björkö skola
1 Emma Skog
2 Mathias Hofman
3 Iggie Saari
4 Ida Örn
5 Erik Södergård
13 260 Taklax skola
1 Nhi Nguyen
2 Noel Blomberg
3 Lenni Backholm
4 Eloise Fors
5 Liam Wide
14 206 Degerby skola
1 Anni Thurman
2 Miro Gebala
3 Lauri Sivonen
4 Wilma Tuominen
5 Melvin Lindström
15 211 Gumbostrands skola
1 Amanda Hirvensalo
2 Mathias Ikonen
3 Victor Nyberg
4 Ellen Söderling
5 Jack Power
16 202 Billnäs skola
1 Sebastian Nyberg
2 Lilja Kinnari
3 Suha Kazaber
4 Lucas Ahlroos
5 Valter Knaapinen
17 205 Boxby skola
1 Alma Sundström
2 Väinö Keurulainen
3 Jesper Forsström
4 Molly Strandberg
5 Kasper Kirjonen
18 209 Grännäs skola (2)
1 Hilma Englund
2 Elias Miettinen
3 Emma Ek
4 Amelia Grönqvist
5 Vincent Bagge
19 214 Hindhår skola
1 Stella Park-Björklund
2 Melvin Backman
3 Melvin Lönnqvist
4 Ingrid Ahlfors
5 Milton Backman
20 220 Kapellby skola (3)
1 Saga Wahrman
2 Oliver Nygård
3 August Lund
4 Alicia Sjöberg
5 Lucas Brusas
21 223 Kaskö svenska skola
1 Rosa Kärkkäinen
2 Antony Rantakoski
3 Isa-Li Lärka
4 Tova Louhi
5 Leo Lärka
22 222 Karvsor skola (2)
1 Isabell Niemi
2 Leo Käldman
3 Kristoffer Helsing
4 Hannah Helsing
5 Alex Eriksson
23 226 Kimo skola (2)
1 Inez Holmlund
2 Oliver Frände
3 Anya Holmlund
4 Signe Löfgren
5 Alexander Österberg
24 255 Solbrinkens skola (2)
1 Elin Lindberg
2 Sebastian Sahila
3 Atte Ryynänen
4 Lilian Järvinen
5 Trevor Sjöberg
25 258 Södra Paipis skola
1 Melanie Souranto
2 Emil Olenius
3 Janica Jensen
4 Elizabeth Tofts
5 Tim Rönnqvist
26 262 Tessjö skola
1 Hilda Lindroos
2 Amos Andberg
3 Ellen Peltomäki
4 Alvar Nurminen
5 Viivi Pesu
27 241 Pojo kyrkoby skola
1 Lenny Paakki
2 Ebba Andberg
3 Ruben Hensbo
4 Claudia Schön
5 Noel Knaapinen
28 228 Klemetskog skola (2)
1 Olivia Engström
2 Oliver Lindeberg
3 Kevin Westerlund
4 Amanda Allenius
5 Walter Jansson
29 217 Härkmeri skola
1 Cassandra Michelsson
2 Alexander Ingves
3 Joacim Nordström
4 Jessica Nordström
5 Lukas Appelö
30 270 Östersundom skola
1 Emma Harila
2 Iisakki Erkheikki
3 Leo Therman
4 Saara Lyyrtö
5 Leevi Lyyrtö
31 256 Lahden ruotsinkielinen koulu
1 Vilma Vanhamäki
2 Rasmus Rusila
3 Ida Udd
4 Enna Rusila
5 Isak Ahlfors
32 236 Norra Paipis skola
1 Jonna Sandström
2 Rasmus Tall
3 Leevi Granberg
4 Elwira Aspelin
5 Kristian Gustafsson
33 242 Pojo kyrkoby skola (2)
1 Lucas Paananen
2 Aida Henriksson
3 Edvin Lindman
4 Thilda Nyholm
5 Luca Nyholm
34 257 Lahden ruotsinkielinen koulu (2)
1 Helmi Raninen
2 León Pasila
3 Aava Nikander
4 Iiris Lehtonen
5 Lauri Jylhä-Ollila
35 266 Västersundoms skola
1 Amanda Lassig
2 Justus Peltonen
3 Veronica Schildt
4 Jennifer Mattsson
5 Lucas Lindvall
36 247 Replot-Björkö skola (2)
1 Maija Niemi
2 Oliver Jerohin
3 Wilma Svenfelt
4 Mathilda Lindell
5 Kevin Petell
37 235 Molpe skola (2)
1 Tilde Nygårdas
2 Viktor Näsman
3 Aline Kronstrand
4 Wileyoo Majsjö
5 Linnea Andtsjö
38 207 Forsby skola
1 Alexa Härmälä
2 Troy Holmäng
3 Noel Herrmans
4 Alva Skog
5 Samuel Björkman
39 221 Karvsor skola
1 Elin Björk
2 Joel Rännar
3 Frej Elmslätt
4 Maya Karlsson
5 Kevin Nordstedt
40 232 Kyrkbackens skola (2)
1 Wilma Isaksson
2 Alvin Franzén
3 Oskar Snickars
4 Noomi Saarinen
5 Tim Engström
41 219 Kapellby skola (2)
1 Madeleine Sarström
2 Mats Kaustinen
3 Joel Haarala
4 Ciryamo Peisa
5 Emil Fabritius
42 212 Gumbostrands skola (2)
1 Ida Sundberg
2 Casper Pukkila
3 Anton Sundman
4 Stella Westermark
5 Neo Dolk
43 208 Grännäs skola
1 Elin Weckström
2 Alvin Tanninen
3 Leo Holmlund
4 Ida Koskivaara
5 Oscar Brinkas
44 203 Borgby skola
1 Emelie Vähätörmä
2 Roy Thomson
3 Oliver Sandberg
4 Sissi Määttä
5 Mattis Määttä
45 248 Rödskogs skola
1 My Foxell
2 Onni Nupponen
3 Amos Lehtola
4 Eelin Salo
5 Ingmar Tuurna
46 250 Salpar skola
1 Isabella Less
2 Amos Nystén
3 Caspian Levälampi
4 Emilia Less
5 Axel Broberg
47 253 Socklot skola (2)
1 Ella Holmberg
2 Colin Johnson
3 Ebba Övergaard
4 Ylva Wikblom
5 Elias Sjöberg
48 263 Tessjö skola (2)
1 Noora Lukkarinen
2 Rasmus Kämäräinen
3 Erin Lindroos
4 Aaron Aaltonen
5 Alina Koskinen
49 267 Yttermark skola
1 Nellie Gull
2 Aron Antfolk
3 Huy Tran
4 Jennifer Strandholm
5 Minh Vu
50 259 Södra Paipis skola (2)
1 Loviisa Laakso
2 Kevin Tenhoranta
3 Anton Olenius
4 Cecilia Jensen
5 William Veikkolainen
51 245 Pörtom skola (3)
1 Jasmine Rantamäki
2 Axel Lindell
3 Tove Ahlskog
4 Julia Stoor
5 Valter Mäntysaari
52 240 Pjelax skola (3)
1 Chi Nguyen
2 Walter Sandberg
3 Melina Nguyen
4 Ester Enroth
5 Dung Nguyen
53 227 Klemetskog skola
1 Marie Sundman
2 Lucas Grönholm
3 Johan Kuokka
4 Matilda Multanen
5 Eliel Siironen
54 225 Kimo skola
1 Agnes Wörgren
2 Simon Nyman
3 Tilde Eklund
4 Luna Nygård
5 Artem Semchenko
55 213 Helsingby skola
1 Edith Winberg
2 Ville Kippola
3 Ayla Pensar
4 Josefine Wikman
5 Alex Kull
56 210 Grännäs skola (3)
1 Daniella Zimmer
2 Elias Weckström
3 Scott Sundström
4 Trine Widestam
5 Alfons Karlsson
57 244 Pörtom skola (2)
1 Wilma Mäntysaari
2 Oskar Långskog
3 Isabelle Högback
4 Mirella Rantamäki
5 Dmytro Savchenko
58 269 Yttermark skola (3)
1 Selina Ingels
2 Adrian Långkvist
3 Oliver Hiltunen
4 Mi Bui
5 Elias Nordlund
59 204 Borgby skola (2)
1 Wilhelmina Lindberg
2 Lenni Lähdesalo
3 Wilma Syrjäläinen
4 Alina Tall
5 Oliver Vähätörmä
60 233 Kyrkoby Skola, Vanda
1 Isabel Stewen
2 Jesse Salovuo
3 Anna Wallin
4 Venla Nordström
5 Samuel Myyryläinen
61 251 Snappertuna skola
1 Sara Westerholm
2 Miika Nyholm
3 Otto Holmberg
4 Ellen Wickström
5 Wictor Grönqvist
62 265 Västanfjärds skola
1 Ronja Kemilä
2 Jonathan Wallenius
3 Ivar Karlsson
4 Maja Jensén
5 Elis Taipale
63 249 Rökiö skola
1 Erinna Bagge
2 Emil Haldin
3 Minea Rintanen
4 Josefine Ulfves
5 Erik Ohls
64 239 Pjelax skola (2)
1 Lilly Ström
2 Tuan Pham
3 Elsa Strandberg
4 Natalie Norrgård
5 Elliot Krook
65 224 Kaskö svenska skola (2)
1 Oskar Uddnäs
2 Maud Louhi
3 Elin Uddnäs
4 Edvin Bärnlund
5 Leila Kronlund
66 268 Yttermark skola (2)
1 Linnea Uppgård
2 Theo Vesterlund
3 Benjamin Ingels
4 Leia Edström-Simons
5 Pontus Yrjans
67 261 Taklax skola (2)
1 Ellen Björkqvist
2 Alek Garrido
3 Elias Westerback
4 Tilde Björkblom
5 William Snickars

8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4

Försök

21 heat

160 lag

Heat 1 upprop klockan 15:15, start klockan 15:30
1 1 Alberga skola
1 Vivian Schauman
2 Joosia Helminen
3 Emilia Välimäki
4 Elias Jansson
5 Elin Lagerblom
6 Mico Ahteela
7 Aurora Suominen
8 Jonathan Lindholm
2 36 Gerby skola
1 Vilja Svartsjö
2 Simon Vesterholm
3 Isabelle Agengo
4 Oliver Noka
5 Jenna Söderman
6 Lenni Björkgård
7 Elsie Bonäs
8 Filip Tidström
3 39 Granhultsskolan (2)
1 Emil Stranius
2 Alexandra Fagerstedt
3 Niko Mäkitie
4 Alva Wilén
5 Birk Sjöblom
6 Signe Lundberg
7 Anton Kähkönen
8 Amanda Anttila
4 136 Vasa övningsskola
1 Naomi Englund
2 Aaron Holmback
3 Sara Kronqvist
4 Axel Berttula
5 Maria Andersen
6 Arvid Sharma
7 May Hansen
8 Lenny Holmsten
5 148 Winellska skolan (2)
1 Benjamin Hedman
2 Wilma Malmström
3 Theo Kortelainen
4 Emma-Lotta Lindblom
5 Viktor Schreiber
6 Manda Bäck
7 Filip Åström
8 Sara Roininen
6 78 Malms skola (2)
1 Lucas Levin
2 Belinda Abrams
3 Emilio Strömborg
4 Koru Murtola
5 Tobias Winqvist
6 Edith Isaksson
7 Teemu Vuori
8 Lilli von Zweygbergk
7 125 Storängens skola (2)
1 Edvin Fordell
2 Tindra Pomoell
3 Verner Ohralahti
4 Tinja Kaislasuo
5 Luca Mariani-Cerati
6 Isabel Sandvall
7 Robin Gustafsson
8 Elin Weber
8 126 Strömborgska skola
1 Theo Haavisto
2 Maj Ahlberg
3 Hugo Suoniemi
4 Victoria Nygren
5 Lucas Välimaa
6 Tindra Öhberg
7 Oscar Törnroos
8 Mirabelle Fridolfsson
Heat 2 upprop klockan 15:18, start klockan 15:33
1 2 Albert Edelfelts skola / Språkbadet
1 Ad Hominem Anonymus
2 Ad Hominem Anonymus
3 Ad Hominem Anonymus
4 Ad Hominem Anonymus
5 Ad Hominem Anonymus
6 Ad Hominem Anonymus
7 Ad Hominem Anonymus
8 Ad Hominem Anonymus
2 35 Generalshagens skola (2)
1 Sofia Jordman
2 Jonatan Nystedt
3 Linnea Tikander
4 Kim Wikman
5 Wilma Lönnqvist
6 Espen Wahlström
7 Emma Jordman
8 Kevin Willström.
3 43 Grundskolan Norsen
1 Ad Hominem Anonymus
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
4 124 Storängens skola
1 Anton Halin
2 Julia Stenholm
3 Tomi Kirjonen
4 Engla Malmström
5 Scott Roberts
6 Filippa Lindqvist
7 Felix Lydman
8 Nadine Tieva
5 76 Lagstads skola
1 Isak Seiriö
2 Salma Huttunen
3 Kasper Nevala
4 Emelie Donner
5 Lasse Hartikainen
6 Sanni Kiuru
7 Anton Kaija
8 Anisiya Sandblom
6 79 Mattlidens skola
1 Leon Nordlund
2 Noomi Jernström
3 Edvin Vuori
4 Edith Wenman
5 Filip Lindroos
6 Sienna Ericsson
7 Rasmus Marami
8 Sofie Samaletdin
7 122 Stenbackens skola
1 Elena Bogesic
2 Gustav Wikman
3 Ellen Norrbo
4 Liam Gulin
5 Ida Bertell
6 Semir Kresevljak
7 Anni Forsman
8 Alexander Maris
8 127 Sundom skola
1 Alvin Ollikainen
2 Siiri Fritzen
3 Axel Smedlund
4 Myra Fant
5 Josef Ström
6 Julia Kuoppala
7 Theo Sillanpää
8 Edla Nordberg
Heat 3 upprop klockan 15:21, start klockan 15:36
1 3 Albert Edelfelts skola / Språkbadet (2)
1 Ad Hominem Anonymus
2 Ad Hominem Anonymus
3 Ad Hominem Anonymus
4 Ad Hominem Anonymus
5 Ad Hominem Anonymus
6 Ad Hominem Anonymus
7 Ad Hominem Anonymus
8 Ad Hominem Anonymus
2 34 Generalshagens skola
1 Vanessa Koivisto
2 Alf Ek
3 Ada Lindberg
4 Alfred Smeds
5 Minnie Björklund
6 Edward Ståhls
7 Jadessa Stenberg
8 Adam Herneoja
3 44 Grundskolan Norsen (2)
1 Malcom Von Veh
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
4 112 Sjundeå svenska skola
1 Benjamin Ekström
2 Linnéa Weurlander
3 Elmo Isometsä
4 Juni Nyberg
5 Casimir Wentzien
6 Astrid Ek
7 Filip Grönberg
8 Elise Hellström
5 75 Lagmans skola
1 Ad Hominem Anonymus
2 Ad Hominem Anonymus
3 Ad Hominem Anonymus
4 Ad Hominem Anonymus
5 Ad Hominem Anonymus
6 Ad Hominem Anonymus
7 Ad Hominem Anonymus
8 Ad Hominem Anonymus
6 80 Mattlidens skola (2)
1 Erin Kaare
2 Elwin Winberg
3 Emilie Linderborg
4 Colin Gabrielsson
5 Leona Lindqvist
6 Alfons Hede
7 Victoria Sved
8 Emil Silfverberg
7 121 Staffansby lågstadieskola
1 Line Casagrande
2 Niklas Aho
3 Ada Klinkmann
4 Daniel Öhberg
5 Matilda Kokkonen
6 Max Schoschkoff
7 Amanda Pottonen
8 Adrian Bäckström
8 148 Vårberga skola (3)
1 ---
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
Heat 4 upprop klockan 15:24, start klockan 15:39
1 4 Albert Edelfelts skola / Språkbadet (3)
1 ---
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
2 33 Finno skola (3)
1 Eric Mitts
2 Minja Matikka
3 Simon Iisaho
4 Selma Rantala
5 Erik Haga
6 Ronja Hemnell
7 Elvin Björklöf
8 Mea Saarinen
3 45 Haga skola
1 Jack Majors
2 Emma Haajamo
3 Zakariya Kariye
4 Erin Frantz
5 Oliver Blomkvist
6 Sonja Asplund
7 Benjamin Mosander
8 Emelie Snickars
4 142 Vindängens skola
1 Felix Sandholm
2 Frida Hyvönen
3 Elton Harjapää
4 Tessa Mynttinen
5 Arn Kilpijoki
6 Vilma Ruohonen
7 Charlie Rönnholm
8 Elvira Liinamaa
5 71 Kyrkostrands skola
1 Alvin Halmesmäki
2 Melina Söderman
3 Arvid Holm
4 Siiri Kuittinen
5 Felix Rönngård
6 Kajsa Dahl
7 Adrian Hultgren
8 Lovisa Björkström
6 81 Mattlidens skola (3)
1 Amanda Lindahl
2 Kevin Laxén
3 Michelle Kroath
4 Nathan Duarte Kreutzman
5 Vanessa Lawson
6 Maximilian Tast
7 Vida Poutanen
8 William Liljeström
7 120 Språkbadsskolan
1 Edit Boman
2 Erik Nilsström
3 Julia Nyman
4 Melvin Holmborg
5 Remas Alhammadah
6 Noel Häggblom
7 Alice Tran
8 Birk Tuner
8 129 Strömborgska skola (4)
1 Clara Backman
2 Edvin Linko
3 Clara Dikert
4 Aaron Collett
5 Ellen Törnroos
6 Benjamin Salonen
7 Hilda-Maija Hiltunen
8 Liam Törnqvist
Heat 5 upprop klockan 15:27, start klockan 15:42
1 9 Bobäcks skola
1 Kevin Hemtman
2 Ellen Snellman
3 Leevi Granlund
4 Linnéa Koivuranta
5 Felix Moring
6 Aada Rehell
7 Alex Stjernberg
8 Edith Lönnroos
2 32 Finno skola (2)
1 Alexander Nyberg
2 Ines Anttilainen
3 Samuel Lönnström
4 Laura Laitila
5 Max Paitula
6 Stella Passinen
7 Lenni Koivikko
8 Ad Hominem Anonymus
3 46 Grundskolan Norsen (4)
1 Klaus Kettunen
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
4 151 Yttermalax skola
1 Edith Nordberg
2 Ebbot Nordström
3 Elin Udd
4 Vidar Björndahl
5 Amanda Strömblad
6 Henrik Skaggs
7 Emma Mitts
8 Danyl Herasymenko
5 70 Kyrkfjärdens skola
1 Jenny Öhman
2 Joel Hansson
3 Isla Wikström
4 Edvin Köhler
5 Adele Hindersson
6 Victor Landers
7 Alva Pulkkinen
8 Noah Pått
6 82 Mikaelskolan
1 Ad Hominem Anonymus
2 Ad Hominem Anonymus
3 Ad Hominem Anonymus
4 Ad Hominem Anonymus
5 Ad Hominem Anonymus
6 Ad Hominem Anonymus
7 Ad Hominem Anonymus
8 Ad Hominem Anonymus
7 116 Smedsby-Böle skola
1 Nella Karlström
2 Arthur Berts
3 Hilla Lundqvist
4 Nelson Erbismann
5 Bianca Ström
6 Thomas Etoka
7 Annabelle Björklund
8 Elwin Karlström
8 131 Svenska skolan i Hyvinge
1 Thomas Excell
2 Stella Niskanen
3 Emil Aaltonen
4 Vilma Granlund
5 Nala Boucht
6 Amelie Savander
7 Eneas Sundberg
8 Oona Lampinen
Heat 6 upprop klockan 15:30, start klockan 15:45
1 10 Bobäcks skola (2)
1 Remy Lundström
2 Aava Gräsbeck
3 Lucas Wiklund
4 Vivian Edberg
5 Benjamin Fridman
6 Ilona Laitinen
7 Viggo Dannbäck
8 Alva Viljanen
2 31 Finno skola
1 Noa Thodén
2 Tove Wahlström
3 Alvin Thomas
4 Cecilia Ollus
5 Daniel Korpi
6 Enya Säntti
7 Leo Aro
8 Renja Hoppania
3 47 Hangö centralskola
1 Adrian Nyman
2 Amanda Ekqvist
3 Allan Westerholm
4 Kira Jansson
5 Xander Wikman
6 Lykke Lundqvist
7 Oliwer Nylund
8 Adele Rosendahl
4 59 Katarinaskolan
1 Ad Hominem Anonymus
2 Ad Hominem Anonymus
3 Ad Hominem Anonymus
4 Ad Hominem Anonymus
5 Ad Hominem Anonymus
6 Ad Hominem Anonymus
7 Ad Hominem Anonymus
8 Ad Hominem Anonymus
5 69 Kvarnbackens skola (3)
1 Arthur Tukiainen
2 Aiko Larsen
3 Elwin Åkerlund
4 Siri Jamieson
5 Jonathan Liljendal
6 Mathilda Aarnio
7 Arne Aarttila
8 Vilda Wickholm
6 83 Minervaskolan
1 Celeste Gabrielsson
2 Filip von Numers
3 Melissa Ahlroth
4 Ad Hominem Anonymus
5 Signe Swanljung
6 Philip Heikel
7 Isabella Malmio Ojalainen
8 Edwin Makkonen
7 115 Smedsby skola
1 Oskar Eklund
2 Nelly Timonen
3 Matheo Sjöberg-Peréz
4 Liona Kolkka
5 Maximilian Anderson
6 Amélie Erhama
7 Robin Nygård
8 Vera Pöntinen
8 134 Uomarinteenkoulu
1 Ad Hominem Anonymus
2 Ad Hominem Anonymus
3 Ad Hominem Anonymus
4 Ad Hominem Anonymus
5 Ad Hominem Anonymus
6 Ad Hominem Anonymus
7 Ad Hominem Anonymus
8 Ad Hominem Anonymus
Heat 7 upprop klockan 15:33, start klockan 15:48
1 12 Botby grundskola
1 Angelina Farley
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
2 30 Eklöfska skola (3)
1 Isabella Lönnfors
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
3 48 Hangö centralskola (2)
1 Wilmer Nylund
2 Senja Ekroos
3 Melwin Himberg
4 Anna Saarikoski
5 Elias Sandell
6 Ida Lignell
7 Aksel Rautio
8 Edith Nordström
4 38 Granhultsskolan
1 Axel Johansson
2 Felicia Hohenthal
3 Felix Hoffman
4 Hilma Jernström
5 Vincent Grönqvist
6 Julia Michelsson
7 Botond Deak
8 Nicole Carpelan
5 68 Kvarnbackens skola (2)
1 Noah McMullen
2 Sofia Rigby
3 Oliver Nordström
4 Linn Andersson
5 Ivar Andersson
6 Ella Forslund
7 Alvar Lindqvist
8 Amanda Ekman
6 84 Minervaskolan (2)
1 Edith Lönnroth
2 Grigge von Heiroth
3 Kiara Teir
4 Juno Westerholm
5 Tindra Jaakola
6 Alec Berg
7 Ebba Schauman
8 Felix Guseff
7 114 Skräbböle skola
1 Max Koskinen
2 Freja Cook
3 Leevi Asplund
4 Inez Store
5 Valter Wiklund
6 My Skärström
7 Elis Mäkinen
8 Nellie Lindroos
8 259 Södra Paipis skola (2)
1 Johan Eklöf
2 William Veikkolainen
3 Melanie Souranto
4 Noah Hildén
5 Otto Oikarinen
6 Olavi Oikarinen
7 Leo Oljemark
8 Tim Rönnqvist
Heat 8 upprop klockan 15:36, start klockan 15:51
1 14 Brändö lågstadieskola
1 Lucy Holm
2 Kimi Lo Presti
3 Mary Sundberg
4 Liam Hästö
5 Trine Rikkinen
6 Alexander Creutz
7 Leonie Halme
8 Robert Häggström
2 29 Eklöfska skola (2)
1 Ingrid Rönn
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
3 50 Hoplaxskolan
1 Minea Jansson
2 Emil Shevlane
3 Emilia Hyytiäinen
4 Leo Jauhiainen
5 Alina Westerholm
6 Kasper Ehn
7 Stella Metzler
8 Lucas Campos
4 10 Bonäs-Vestersundsby skola
1 Lumi Bro
2 Olle Björkgård
3 Aline Rudbäck
4 Otto Vacker
5 Tilde Lundqvist
6 Noel Holm
7 Amanda Grannas
8 Mio Pettersson
5 67 Kvarnbackens skola
1 Ebba Ek
2 Liam Roberts
3 Alissa Servin
4 Lennox Nordström
5 Laura Lindberg
6 Benjamin Abukar
7 Serafia Piirainen
8 Viktor Kullberg
6 85 Mosebacke skola (2)
1 Tina Luu
2 Maksim Kozachenko
3 Stella Bergman
4 Eric Bui
5 Noelle Malm
6 Alexander Samsonia
7 Agnes Ivars
8 Yoeal Toto
7 113 Sjundeå svenska skola (2)
1 Mathilda Öhman
2 Samuel Snellman
3 Menni Kuusela
4 Aarni Kailokari
5 Vera Baarman
6 Benjamin Seijo
7 Sofia Jansson
8 Elias Bardy
8 137 Vasa övningsskola (2)
1 Elsa Norrgran
2 Dominic Valkola
3 Naomi Backman
4 Walter Antfolk
5 Matilda Scheweleff
6 Alex Borgmästars
7 Lykke Ekman
8 Leon Alanen
Heat 9 upprop klockan 15:39, start klockan 15:54
1 15 Brändö lågstadieskola (2)
1 Nora Lo Presti
2 Oliver Varpula
3 Maja Godenhielm
4 Karl Sundman
5 Alwa Leka
6 Frank Paxal
7 Alexandra Ahlmark
8 Helmeri Pitkänen
2 28 Eklöfska skola
1 Benjamin Nurmela
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
3 51 Hoplaxskolan (2)
1 Ada Sundström
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
4 4 Amosparkens skola
1 Theresia Illman
2 Hugo Sundelin
3 Lisa Holmberg
4 Jonathan Simola
5 Eleonore Abrahamsson
6 Noah Pomrén
7 Clarissa Blomberg
8 Max Valtanen
5 66 Kungsgårdsskolan
1 Anton Mesimäki
2 Isabel Vehkakoski
3 Victor Bruun
4 Malla Lahermo
5 Oscar Söderström
6 Fanny Söderbäck
7 Oscar Juth
8 Ida Donner
6 90 Mårtensdals skola
1 Adrian zu Castell-Rüdenhausen
2 Lilli Åstrand
3 Ville Ekström
4 Adina Liesimaa
5 Sebastian Sjöholm
6 Gabriela Stergakis
7 Robin Grahn
8 Vilma Peltola
7 112 Sirkkala skola (2)
1 Iris Härmälä
2 Alex Ivars
3 Linnea Nikkarla
4 Max Båsk_Hellström
5 Stina Saaristo
6 Viktor Sewón
7 Matilda Öhman
8 Luka Scheinin
8 138 Vasa övningsskola (3)
1 Alexandra Hudd
2 Marcus Borgmästars
3 Krista Sundblom
4 Edvin Öling
5 Ebba Peltoniemi
6 Leo Kotkamaa
7 Emelina Kuusisto
8 Noah Ijalainen
Heat 10 upprop klockan 15:42, start klockan 15:57
1 16 Centrumskolan
1 Colin Strand
2 Rajana Xhosha
3 Elliot Kant
4 Lina Nykvist
5 Ville Andersson
6 Olivia Lönnqvist
7 Alex Broo
8 Melina Le
2 25 Drumsö lågstadieskola (2)
1 Arthur Waselius
2 Milja Alanen
3 Felix Törnqvist
4 Robyn Gahmberg
5 Kasper Sandström
6 Maya Voit
7 Gustav Rosvall
8 Sofia Sittnikow
3 52 Hoplaxskolan (3)
1 Kasper Sjövall
2 Gabriela Pasterstein
3 Anton Pajukallio
4 Onida Dreshaj
5 Charlie Wickholm
6 Hawo-Hodon Muhumad
7 Elmer Ruth
8 Hanna Jansson
4 92 Norra Korsholms skola
1 Hannah Kalander
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
5 65 Kottby Lågstadieskola (2)
1 Oskar Marjanen
2 Ebba Lindfors
3 Sven Jin
4 Leonie Turpeinen
5 Oliver Hari
6 Seela Miettinen
7 Theo Pelttari
8 Louise Rehnström
6 91 Nordsjö lågstadieskola
1 Ali Ahmad
2 Julia Engel
3 Raoul Silander
4 Malin Iivonen
5 Ruhi Dahir Abdi
6 Mindy Lindkvist
7 Emil Berg
8 Lilja Lindell
7 111 Sirkkala skola
1 Ada Ansamaa
2 Robin Widenius
3 Sofie Kvarnström
4 Aston Sourander
5 Natalie Toivola
6 Leonard Nybom
7 Saga Nordbäck
8 Walter Lindroos
8 139 Vasa övningsskola (4)
1 Ylva-Li Back
2 Melwin Charles
3 Emma Englund
4 Evert Tunis
5 Selma Hämäläinen
6 Aasir Saeed
7 Ella Laitila
8 Milton Vuorenmaa-Närvä
Heat 11 upprop klockan 15:45, start klockan 16:00
1 19 Cygnaeus skola
1 Rufus Nyberg
2 Ida Jung
3 Tobias Muge
4 Emilia Helenius
5 Max Anckar
6 Bianca Avellan
7 Lukas Häggblom
8 Stella Sandqvist
2 24 Drumsö lågstadieskola
1 William Santavirta
2 Eva Zykova
3 Isac Rimón
4 Claudia Weckman
5 Amos Tana
6 Emilia Kamila
7 Max Danielsen
8 Isabel Nyback
3 53 Hoplaxskolan (4)
1 Cedric Mäklin
2 Sofia Viljanen
3 Wilhelm Bärlund
4 Louise Krogius
5 Felix Wiik
6 Elwa Eklund
7 Oliver Ylikangas
8 Tilde Kuusniemi
4 133 Söderkulla skola
1 Jetro Ruusunen
2 Ellen Falck
3 Alex Lonka
4 Sofie Mård
5 Ossi Paananen
6 Amanda Öhman
7 Max Ingman
8 Ellen Renwall
5 64 Kottby Lågstadieskola
1 Amos Söderlund
2 Lilly Blomberg
3 Oliver Marjanen
4 Irmeli Stedt
5 Edvin Karlsson
6 Emilie Dahlblom
7 Lenni Niemelä
8 Isabel Blumberg
6 101 Helsingfors Rudolf Steiner -skola
1 Ronja Raippalinna
2 Kevin Jansson
3 Mona Creutz
4 Ilo Holst
5 Amanda Lindström
6 Hugo Strand
7 Frida Bargum
8 Birk Byholm
7 110 Kyrkoby skola
1 Heta Vuorinen
2 Andrè Wallenius
3 Aada Arpia
4 Sander Olenius
5 Tindra Nordström
6 Benjamin Björkenheim
7 Saga Fraile
8 Julius Wischek
8 140 Vikinga skola
1 Victor Säll
2 Frida Andtfolk
3 Gunnar Berts
4 Sofia Björk
5 Eemil Forsén
6 Bonnie Rösgren
7 Andy Ngoie
8 Lone Klingenberg
Heat 12 upprop klockan 15:48, start klockan 16:03
1 20 Dalsbruks skola
1 Casper Granroth
2 Adele Lindström
3 Hampus Sahlgren
4 Vilma Tuomaala
5 Liam Ginlund
6 Olivia Örnmark
7 Charlie Uggeldal
8 Siiri Jussila
2 23 Dickursby skola (2)
1 Milja Parkkamäki
2 Yiminh Wong
3 Minttu Kuusela
4 Lucas Mustamäki
5 Sofia Winqvist
6 Oliver Nyholm
7 Iisa Keskinen
8 Ad Hominem Anonymus
3 54 Hoplaxskolan (5)
1 Emil Lindqvist
2 Adelia Sirén
3 William Broo
4 Sofia Rosenlew
5 Reko Pulkkinen
6 Tindra Hämäläinen
7 Ruben Karlsson
8 Beatrice Alessi
4 58 Karamalmens skola
1 Alexander Lagerholm
2 Elma Frisk
3 Edvin Kivelä
4 Nea Söderholm
5 Mikael Brüll
6 Alie Johans
7 Nelson Mykrä
8 Edith Borgar
5 60 Katarinaskolan (2)
1 Ad Hominem Anonymus
2 Ad Hominem Anonymus
3 Ad Hominem Anonymus
4 Ad Hominem Anonymus
5 Ad Hominem Anonymus
6 Ad Hominem Anonymus
7 Ad Hominem Anonymus
8 Ad Hominem Anonymus
6 103 S:t Karins svenska skola
1 Abbe Dahlbacka
2 Ellen Roiha
3 Isac Edman
4 Astrid Qvarnström
5 Aleksi Ahtiainen
6 Lina Lindroos
7 Max Udd
8 Emmie Engblom
7 109 Seminarieskolan (2)
1 Madicken Hallgren
2 Oscar Törsleff
3 Erin Vuorela
4 Melwin Silfver
5 Amanda Blomqvist
6 Rasmus Nyholm
7 Elvira Mattsson
8 Noah Hellström
8 143 Vindängens skola (2)
1 Bea Martin
2 Noah Zach
3 Noomi Rajalin
4 Oscar Bärlund
5 Celina Järnefelt
6 Adrian Melin
7 Frida Muukkonen
8 Leon Elfving-Gomes
Heat 13 upprop klockan 15:51, start klockan 16:06
1 21 Degerö lågstadieskola
1 Ad Hominem Anonymus
2 Amanda Juslenius
3 Robin Tanskanen
4 Ad Hominem Anonymus
5 Ad Hominem Anonymus
6 Heidi Sundqvist
7 Lassi Gustafsson
8 Ad Hominem Anonymus
2 22 Dickursby skola
1 Leopold Schön
2 Stella Saarikivi
3 Alexander Riipinen
4 Maj Örthén
5 Ad Hominem Anonymus
6 Alwa Lindqvist
7 Ahmad Al Ibrahim
8 Jannika Lindfors
3 56 Höjdens skola
1 Aaram Romberg
2 Livia Söderström
3 Winston Hintsanen
4 Ida Degerlund
5 Carl-Edvard Nordström
6 Freja Lindholm
7 Jakob Nylund
8 Ellen von Limburg Stirum
4 57 Jeppo-Pensala skola
1 Josef Sandström
2 Ronja Cederström
3 Viktor Sirén
4 Moa Hagman
5 Noah Cederström
6 Fanny Back
7 Sam Häggblom
8 Alexandra Dahlström
5 59 Karamalmens skola (2)
1 Fredrik Boström
2 Siri Roselius
3 Julius Kummala
4 Amelia Lagergren
5 Alex Kinnunen
6 Celia Puskala
7 Lucas Heinänen
8 Tilda Langén
6 105 Sandsund skola
1 Lea Åkerlund
2 Colin Eklund
3 Louise Åsvik
4 Jesper Lampero
5 Julia Lövsund
6 Noah Snellman
7 Lily Nyholm
8 Erik Lönnqvist
7 108 Seminarieskolan
1 Katarina Jung
2 Melvin Nyberg
3 Julia Illman
4 Joel Stenroos
5 Amanda Björkqvist
6 Niilo Mannström
7 Claudia Yrjönen
8 Anton Nyman
8 145 Västra Närpes skola
1 Eddi Nordmyr
2 My Österberg
3 Tomas Asplund
4 Edith Eriksson
5 Alexander Storlund
6 Maija Nordberg
7 Valde Häggblom
8 Freja Granlund
Heat 14 upprop klockan 15:54, start klockan 16:09
2 20 Cygnaeus skola (2)
1 Romy Airola
2 Elsa Cederberg
3 Edvin Holmberg
4 Lykke Sidbäck
5 Samuel Thorn
6 Astrid Wall
7 Rafael Kirvelä Nkulu
8 Mea Mattila
3 111 Kyrkoby skola (2)
1 Alexandra Laiho
2 Theodor Sandström
3 Linnea Immonen
4 Arne Satta
5 Kendra Packalèn
6 Amos Rajala
7 Estella Holmbom
8 Lucas Chaguy
4 113 Sirkkala skola (3)
1 Lilja Perälä
2 Philip Nybom
3 Tuike Ollila
4 Oskar Wikberg
5 Veronika Mua
6 Oskar Kronlund
7 Clara Eerola
8 Conrad Lagerlöf
5 202 Billnäs skola
1 Emilia Laxell
2 Valter Knaapinen
3 Anni Pråhl
4 Edvin Siro
5 Cecilia Grönroos
6 Arvid Eriksson
7 Lilja Kinnari
8 Filip Öhman
6 203 Borgby skola
1 Serafia Arrenius
2 Albin Tall
3 Emma Nikula
4 Mattis Määttä
5 Nell Govenius
6 Anton Eyvindson
7 Felicia Lipponen
8 Oliver Vähätörmä
7 258 Södra Paipis skola
1 Brian Ó Súilleabháin
2 Melanie Souranto
3 Tim Rönnqvist
4 Ella Bergström
5 Robin Tallberg
6 Sara Belkin
7 Kevin Tenhoranta
8 Tindra Lindström
8 135 Uomarinteenkoulu (2)
1 Ad Hominem Anonymus
2 Ad Hominem Anonymus
3 Ad Hominem Anonymus
4 Ad Hominem Anonymus
5 Ad Hominem Anonymus
6 Ad Hominem Anonymus
7 Ad Hominem Anonymus
8 Ad Hominem Anonymus
Heat 15 upprop klockan 15:57, start klockan 16:12
2 22 Degerö lågstadieskola (2)
1 Max Anttila
2 Emily Andersson
3 Anton Björklund
4 Camilla Lönnroth
5 Ad Hominem Anonymus
6 Bianca Popov
7 Ad Hominem Anonymus
8 Ad Hominem Anonymus
3 104 S:t Karins svenska skola (2)
1 Asser Ljunggren
2 Josefine Liinamaa
3 Felix Engblom
4 Frida Winberg
5 Aapo Ahonen
6 Nea Nyström
7 Valter Toivonen
8 Nellie Holmqvist
4 115 Skräbböle skola (2)
1 Amos Laurén
2 Minea Mattsson
3 Wiggo Backas
4 Milla Liewendahl
5 Armas Laulajainen
6 Matilda Weckström
7 Wilmer Backas
8 Sofia Laurén
5 162 Österby skola
1 Emilia Heinämaa
2 Erik Kermorgant
3 Gaëlle Kermorgant
4 Liam Antikainen
5 Juni Sundström
6 Adrian Björkqvist
7 Linnea Pulkkinen
8 Alfred Nyström
6 205 Boxby skola
1 Elin Öhman
2 Nicklas Ilvonen
3 Ellen Erlund
4 Felix Öhman
5 Amanda Buddas
6 Robin Nikiforow
7 Ellen Holmström
8 Valter Forsström
7 252 Socklot skola
1 ---
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
8 266 Västersundoms skola
1 Wilma Salenius
2 Emil Sarivaara
3 Felicia Grönlund
4 Alexi Nyman
5 Linea Lindvall
6 Mark Manninen
7 Bella Sträng
8 Justus Peltonen
Heat 16 upprop klockan 16:00, start klockan 16:15
2 31 Eklöfska skola (4)
1 Selena Stoor
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
3 91 Mårtensdals skola (2)
1 Oskar Rantala
2 Ceranna Johansson
3 Tito Karlsson
4 Mindy Gulin
5 Otso Julku
6 Ronja Laalo
7 Oliver Korvenoja
8 Janina Eklund
4 122 Staffansby lågstadieskola (2)
1 Mila Ecxell
2 Umberto Casagrande
3 Siiri Söderlund
4 Luka Lehtosaari
5 Aleyna Norrman
6 Casper Rosenberg
7 Isabella Laaksonen
8 Elton Hämäläinen
5 161 Åshöjdens grundskola (2)
1 Edith Welander
2 Thor Nyqvist
3 Ella Puskala
4 Anton Tuomela
5 Nora Varoma
6 Linus Pernaa
7 Aline Wikstedt
8 Torsten Snabb
6 206 Degerby skola
1 Benjamin Kronkvist
2 Sofie Bäckman
3 Milo Wenman
4 Emelie Lindqvist
5 Charlie Grantham
6 Ronja Holmbom
7 Edvin Avellan
8 Vilma Röman
7 251 Snappertuna skola
1 Miika Nyholm
2 Ewelina Holmström
3 Jonathan Ståhlberg
4 Patricia Stenström
5 Adrian Rehn
6 Linn Rönnblad
7 Albert Bäcklund
8 Minea Råstedt
8 267 Yttermark skola
1 Oliver Hiltunen
2 Teresa Perjus
3 Theo Vesterlund
4 Mi Bui
5 Minh Tran
6 Han Nguyen
7 Milton Grandal
8 Vera Crnobrnja
Heat 17 upprop klockan 16:03, start klockan 16:18
2 33 Forsby skola
1 Donny Berrymen
2 Ella Johansson
3 Alex Hiekkaranta
4 Molly Kallio
5 Sebastian Ahlberg
6 Elin Henriksson
7 Hugo Grönqvist
8 Vera Kronvall
3 84 Mosebacke skola
1 Leia Wilson
2 Axel Ekholm
3 Elicia Ekholm
4 Robin Nguyen
5 Hilde Ehrström
6 Nico Kauppila
7 Josefine Nyman
8 An Vu
4 127 Strömborgska skola (2)
1 Gabriella Johansson
2 Ian Lehtinen
3 Fanny Söderström
4 Evan Karlsson
5 Erin Korpilammi
6 Lucas Lindroos
7 Nicole Kulp
8 Rasmus Kiikkinen
5 160 Åshöjdens grundskola
1 Rauha Talvitie
2 Joona Kestilä
3 Stella Sallinen
4 Aron Congiu
5 Fanny Palmén
6 Emil Klärck
7 Elsa Englund
8 Gabriel Bielen
6 207 Forsby skola
1 Noel Herrmans
2 Nadja Brännkärr
3 Oliver Spets
4 Alva Skog
5 Noel Lakso
6 Allegra Holmäng
7 Troy Holmäng
8 Alexa Härmälä
7 248 Rödskogs skola
1 Emma Hellgren
2 Oskar Ekström
3 Stella Johnson
4 Rasmus Ekström
5 Jasmin Helenius
6 Mikael Ketonen
7 My Foxell
8 Dominic Furman
8 270 Östersundom skola
1 Ben Gruner
2 Saara Lyyrtö
3 Max Levälampi
4 Jade Storbom
5 Benjamin Mikander
6 Vivian Lindfors
7 Walter Haglund
8 Kira Kuosma
Heat 18 upprop klockan 16:06, start klockan 16:21
2 45 Grundskolan Norsen (3)
1 Ad Hominem Anonymus
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
3 79 Malms skola (3)
1 Wilmer Johansson
2 Jessica Martikainen
3 Aaron Mollgren
4 Elli Cederlöf
5 Philip Almér
6 Clara Granit
7 John Abrahamsson
8 Sofia Grönqvist
4 134 Söderkulla skola (2)
1 Elisabeth Skogster
2 Alexander Nikiforow
3 Teresa Widell
4 Albin Fagerlund
5 Erin Jalomäki
6 Joona Jalomäki
7 Minnea Tschivtschis
8 Valter Mäkikyrö
5 156 Zacharias Topeliusskolan
1 Linus Lundström
2 Alexandra Ojanen
3 Troi Siren
4 Nicole Sarin
5 Tobias Hellstén
6 Aurelia Frände
7 Nando Ansas
8 Signe Roman
6 211 Gumbostrands skola
1 Stella Westermark
2 Mathias Ikonen
3 Lilja Mäkinen
4 Oliver Backström
5 Enni Sundberg
6 Edward Martin
7 Meya Nyberg
8 Jamie Power
7 247 Replot-Björkö skola (2)
1 Isak Södergård
2 Lisa Norrgård
3 August Takala
4 Emelie Holm
5 Melvin Wik
6 Ellen Koivisto
7 Oliver Lattunen
8 Siri Sten
8 113 Sjökulla skola
1 Victoria Forsström
2 Joonatan Nissinen
3 Frida Christensen
4 Oliver Oldenburg
5 Mia Saksonova
6 Nicolas Hedberg
7 Josefin Hedberg
8 Tiitus Erkkilä
Heat 19 upprop klockan 16:09, start klockan 16:24
2 57 Höjdens skola (2)
1 Vilmer Backman
2 Wilma Andersson
3 Hannes Björkqvist
4 Mary von Limburg Stirum
5 Benjamin Lind
6 Amanda Taube
7 Wincent Wikstedt
8 Molly Lundström
3 77 Malms skola
1 Cedrik Hampf
2 Ellen Wikström
3 Wilmer Albrecht
4 Andrea Fröberg
5 Alfred Eriksson
6 Joanna Blomqvist
7 Liam Laine
8 Isabel Forsman
4 140 Vasa övningsskola (5)
1 Saga Höglund
2 Anton Kultti
3 Bilasan Mala-Ali
4 Oliwer Sandvik
5 Ebba Sandelin
6 Lennon Kimani
7 Amelie Holm
8 Lauri Viitasaari
5 152 Yttermalax skola (2)
1 Adin Halilic
2 Ellen Moliis
3 Viggo Heinonen
4 Ingrid Nisula
5 Noel Asp
6 Alva Nordman
7 Alex Tuure
8 Maj Tornberg
6 218 Kapellby skola
1 August Lund
2 Clara Jordas
3 Oskar Vickholm
4 Ella Fabritius
5 Reino Lehtinen
6 Nanna Kujamäki
7 Arvid Liljeström
8 Alicia Sjöberg
7 246 Replot-Björkö skola
1 Oliver Jerohin
2 Wilma Svenfelt
3 Kevin Petell
4 Maija Niemi
5 Eliel Lindell
6 Edda Saari
7 Wilmer Fröberg
8 Ellen Nygård
8 147 Vårberga skola (2)
1 Melissa Gustafsson
2 Leo Sjöström
3 Wilhelmina Nyholm
4 Theodor Götesson
5 Alice Backman
6 Emil Taakala
7 Mia Lazarevic
8 Anton Weckström
Heat 20 upprop klockan 16:12, start klockan 16:27
2 58 Jeppo-Pensala skola (2)
1 Tindra Ludén
2 Elias Kronlund
3 Ilona Elenius
4 Emil Björklund
5 Enid Sandvik
6 Emil Stenvall
7 Ellinore Alvik
8 Elliot Julin
3 70 Kvarnbackens skola (4)
1 Matheo Tulikoura
2 Hilla Santalahti
3 Sam Rigby
4 Stella Grönvall
5 Malte Tavastila
6 Lykke Illman
7 Viggo Bärlund
8 Ella Ahonen
4 146 Vårberga skola
1 Erik Hansson
2 Vanessa Lindén
3 Noel Heiniö
4 Alina Roos
5 Kelvin Evertson
6 Venla Vilenius
7 Benjamin Slotte
8 Elvina Saari
5 149 Winellska skolan (3)
1 ---
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
6 221 Karvsor skola
1 Oskar Eriksson
2 Isa Ahlnäs
3 Arne Peth
4 Elin Wester
5 Noel Holmkvist
6 Isabell Niemi
7 Melwin Långs
8 Annie Kullman
7 238 Pjelax skola
1 Liam Wilhelms
2 Ester Enroth
3 Ajdin Sabanovic
4 Natalie Norrgård
5 Anton Sjögård
6 Linh Nguyen
7 Dung Nguyen
8 Duong Nguyen
8 128 Strömborgska skola (3)
1 Alexander Jern
2 Ellen Pokki
3 Lenni Friman
4 Donna Ruokonen
5 Olavi Bruun
6 Sofia Suominen
7 Erik Kullström
8 Dasha Nabatova
Heat 21 upprop klockan 16:15, start klockan 16:30
2 60 Karamalmens skola (3)
1 Vincent Lundell
2 Indira Westling
3 Mio Eklund
4 Anni Säde
5 Alex Rigby
6 Rina Karling
7 Frans Hästö
8 Alina Saksi
3 67 Kungsgårdsskolan (2)
1 Aaron Back
2 Sofia Saxén
3 Lionel Högström
4 Sienna Suominen
5 Edwin Jofs
6 Ad Hominem Anonymus
7 Robin Nordberg
8 Malin Forsman
4 147 Winellska skolan
1 Edvard Beck
2 Emelie Gummerus
3 Vincent Björk
4 Ronja Laine
5 Walter Lemström
6 Siiri Saloviin
7 Mathias Pulkkinen
8 Vanessa Ojala
5 77 Lagstads skola (2)
1 Aron Nordenswan
2 Amanda Heinonen
3 Kristian Kunttu
4 Jenny Jacobson
5 William Larsson
6 Sofia Korpelainen
7 Milton Lundell
8 Bianca Talvio
6 229 Korsnäs kby skola
1 Nathanael Sten
2 Samantha Nordmyr
3 André Kayava
4 Sofia Rönnholm
5 Kevin Sten
6 Ariana Lind
7 Theo Nyståhl
8 Lova Häggblom
7 233 Kyrkoby Skola, Vanda
1 Isabella Snellman
2 Kasper Wansén
3 Cassandra Eronen
4 Emil Björkroth
5 Ilse Wallin
6 Matias Wansén
7 Felicia Mether
8 Robin Petrell
8 162 Åshöjdens grundskola (3)
1 Alenia Lindholm
2 Alexander Byholm
3 Li Helenius
4 Frank Martelin
5 Lilja Ingman
6 Laszlo Vincze
7 Saimi Schutt
8 Leon Bruun

Gatustafett 8-manna mixed grundskolor årskurserna 1 - 6

Final

2 heat

150 lag

Heat 1 upprop klockan 16:25, start klockan 16:50
1 4 Amosparkens skola
1 Manda Eriksson
2 Liam Eggert
3 Jasmine Pomrén
4 Alexander Simola
5 Lilja Dahlbom
6 Alexander Nordell
7 Calicia Lindström
8 Melker Westerlund
2 124 Storängens skola
1 ---
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
3 50 Hoplaxskolan
1 Elsi Andersson
2 Tatu Torniainen
3 Sofia Mikkola
4 Oiva Saares
5 Maya Weckman
6 René Uimonen
7 Annika Backman
8 Milton Jansson
4 163 Övermalax skola
1 ---
2 ---
3 ---
4 ---
5 ---
6 ---
7 ---
8 ---
5 43 Grundskolan Norsen
1 Fanny Välimäki
2 Jonathan Enegren
3 Beatrice Marschan
4 Ben Berner
5 Filippa Haltia
6 Gustav Forssell
7 Lily Hagelberg
8 Fredrik Andersson
6 108 Seminarieskolan
1 Astrid Bäckman
2 Albin Lignell
3 Minéa Fagerström
4 Elian Westerlund
5 Ellen Wikman
6 Win Bergström
7 Ellen Westerlund
8 Filip Romero
7 142 Vindängens skola
1 Iris Lahti
2 Alexander Surakka
3 Elin Hildén
4 Rasmus Laitinen
5 Nella Ruohonen
6 Filip Koskinen
7 Tessa Mynttinen
8 Charlie Rönnholm
8 38 Granhultsskolan
1 Cassandra Suikki
2 Maximilian Grönberg
3 Alexandra Merus
4 Niklas Hammarén
5 Mathilda Langenskiöld
6 Alvar Jernström
7 Daniela Kottila
8 Benjamin Laakkonen
9 92 Norra Korsholms skola
1 Filippa Östman
2 Alex Backman
3 Evelina Rynéus
4 Noel Långbacka
5 Lisa Söderman
6 Felix Konwalj
7 Frida Häggblom
8 Mikkel Järf
10 159 Strandnäs skola
1 Elvira Lindholm
2 Adrian Bergroth
3 Alice Högback
4 Albert Nordman
5 Linnea Viktorsson
6 Liam Sundberg
7 Desdemona Verazza
8 Hugo Nordin
11 33 Forsby skola
1 Noomi Grundström
2 Max Krogars
3 Ellen Broman
4 Verner Forslund
5 Hedda Grönqvist
6 Aaron Hiekkaranta
7 Jessica Schröder
8 Cristian Stenbäck
12 28 Eklöfska skola
1 Ronja af Björksten
2 Jonatan Forsbäck
3 Mira Lohman
4 Benjamin Nurmela
5 Amanda Mervasto
6 Emil Liitiäinen
7 Janina Kotkavuori
8 Noah Rönnbacka
13 26 Drumsö lågstadieskola (3)
1 Amelie Främling
2 Arthur Waselius
3 Matilda Nieminen
4 Kasper Sandström
5 Alexandra Saxén
6 Vincent Langhoff
7 Ellen Samuelsson
8 Gustav Rosvall
14 19 Cygnaeus skola
1 Elena Höglund
2 Jesper Ruiz Cardona
3 Isabel von Porat
4 Max Winberg
5 Emma-Lotta Lidén
6 Algoth Sundblom
7 Alva Öhman
8 Lauri Seppälä
15 16 Centrumskolan
1 Ellie Nilsson
2 Alex Hermans
3 Saga Markén
4 Bryan Le
5 Vanessa Stenmark
6 Noah Engman
7 Saga Wester
8 Theo Österberg
16 48 Holm skola
1 Adriana Riska
2 Jacob Penttilä
3 Agnes Thylin
4 Wilhelm Lindgren
5 Alma Törnqvist
6 Alfons Lindgren
7 Alma Vesternäs
8 Wiliam Kronholm
17 41 Gripsholmsskolan
1 Mireia Toribio-Jansson
2 Olle Aleby
3 Elin Jonsson-Berglund
4 Alexander Marks
5 Stella Ekholm
6 Julius Rydin
7 Svea Halsius
8 Oskar Karlsson
18 68 Kvevlax lärcenter
1 Isabel Mickelsson
2 Emil Jungner
3 Alicia Knip
4 Sakarias Koskinen
5 Molly Laukkonen
6 Theo Granholm
7 Anna Åsvik
8 Ludvig Johansson
19 59 Katarinaskolan
1 Ad Hominem Anonymus
2 Ad Hominem Anonymus
3 Ad Hominem Anonymus
4 Kasper Öster
5 Ad Hominem Anonymus
6 Ad Hominem Anonymus
7 Ad Hominem Anonymus
8 Ad Hominem Anonymus
20 56 Höjdens skola
1 Carolin Lindholm
2 Gustav Wasström
3 Livia Rehn
4 Winston Hintsanen
5 Lova Herrmans
6 Ossian Holmström
7 Alessa Hintsanen
8 Aaram Romberg
21 57 Jeppo-Pensala skola
1 Maya Norrgård
2 Josef Sandström
3 Elin Höglund
4 Kristian Fors
5 Hedda Sandberg
6 Wilhelm Jakobsson
7 Marielle Höglund
8 Silas Nordström
22 58 Karamalmens skola
1 Jenna Vuori
2 Axel Lindberg
3 Ronja Karling
4 Edvin Kivelä
5 Silvia Pärssinen