Minutprogram

fre 19.5.2023

Upprop Start Prisutd. Gren eller program Moment Heat Lag
12:00 Portarna öppnas
12:55 Inmarsch 71
13:20 Tävlingarna öppnas
13:15 13:30 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6 Försök 25 196
13:15 13:30
Heat 1
8
13:18 13:33
Heat 2
8
13:21 13:36
Heat 3
8
13:24 13:39
Heat 4
8
13:27 13:42
Heat 5
8
13:30 13:45
Heat 6
8
13:33 13:48
Heat 7
7
13:36 13:51
Heat 8
7
13:39 13:54
Heat 9
8
13:42 13:57
Heat 10
8
13:45 14:00
Heat 11
8
13:48 14:03
Heat 12
8
13:51 14:06
Heat 13
8
13:54 14:09
Heat 14
8
13:57 14:12
Heat 15
8
14:00 14:15
Heat 16
8
14:03 14:18
Heat 17
8
14:06 14:21
Heat 18
8
14:09 14:24
Heat 19
8
14:12 14:27
Heat 20
8
14:15 14:30
Heat 21
8
14:18 14:33
Heat 22
8
14:21 14:36
Heat 23
8
14:24 14:39
Heat 24
7
14:27 14:42
Heat 25
7
14:55 Maskottävling 0
14:35 15:00 15:25 Gatustafett 5-manna mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 67
14:35 15:00
Heat 1
67
15:15 15:30 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4 Försök 21 160
15:15 15:30
Heat 1
8
15:18 15:33
Heat 2
8
15:21 15:36
Heat 3
8
15:24 15:39
Heat 4
8
15:27 15:42
Heat 5
8
15:30 15:45
Heat 6
8
15:33 15:48
Heat 7
8
15:36 15:51
Heat 8
8
15:39 15:54
Heat 9
8
15:42 15:57
Heat 10
8
15:45 16:00
Heat 11
8
15:48 16:03
Heat 12
8
15:51 16:06
Heat 13
8
15:54 16:09
Heat 14
7
15:57 16:12
Heat 15
7
16:00 16:15
Heat 16
7
16:03 16:18
Heat 17
7
16:06 16:21
Heat 18
7
16:09 16:24
Heat 19
7
16:12 16:27
Heat 20
7
16:15 16:30
Heat 21
7
16:35 Fredagens underhållning
16:25 16:50 18:25 Gatustafett 8-manna mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 2 150
16:25 16:50
Heat 1
75
17:00 17:20 17:30 5 x 50 m tillsammans grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 4
17:00 17:20
Heat 1
4
17:20 17:40 17:45 6 x 60 m mixed Undervisning per verksamhetsområde grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 1
17:20 17:40 17:45 6 x 60 m mixed Undervisning per verksamhetsområde grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 3
17:20 17:40 17:45 6 x 60 m mixed Undervisning per verksamhetsområde grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 1
17:20 17:40
Heat 1
1
17:20 17:40 17:45 6 x 60 m mixed Undervisning per verksamhetsområde grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 3
17:20 17:40
Heat 1
3
17:30 17:55 18:25 Gatustafett 8-manna mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 (forts. heat 2/2) Final 2 150
17:30 17:55
Heat 2
75
18:25 18:40 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6 Försök 16 120
18:30 Hejarklacksramsor grundskolor årskurserna 1 - 6
18:25 18:40 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6 Försök 16 120
18:25 18:40
Heat 1
8
18:28 18:43
Heat 2
8
18:31 18:46
Heat 3
8
18:34 18:49
Heat 4
8
18:37 18:52
Heat 5
8
18:40 18:55
Heat 6
8
18:43 18:58
Heat 7
8
18:46 19:01
Heat 8
8
18:49 19:04
Heat 9
7
18:52 19:07
Heat 10
7
18:55 19:10
Heat 11
7
18:58 19:13
Heat 12
7
19:01 19:16
Heat 13
7
19:04 19:19
Heat 14
7
19:07 19:22
Heat 15
7
19:10 19:25
Heat 16
7
19:15 19:30 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6 Försök 29 231
19:15 19:30
Heat 1
8
19:18 19:33
Heat 2
8
19:21 19:36
Heat 3
8
19:24 19:39
Heat 4
8
19:27 19:42
Heat 5
8
19:30 19:45
Heat 6
8
19:33 19:48
Heat 7
8
19:36 19:51
Heat 8
8
19:39 19:54
Heat 9
8
19:42 19:57
Heat 10
8
19:45 20:00
Heat 11
8
19:48 20:03
Heat 12
8
19:51 20:06
Heat 13
8
19:54 20:09
Heat 14
8
19:57 20:12
Heat 15
8
20:00 20:15
Heat 16
8
20:03 20:18
Heat 17
8
20:06 20:21
Heat 18
8
20:09 20:24
Heat 19
8
20:12 20:27
Heat 20
8
20:15 20:30
Heat 21
8
20:18 20:33
Heat 22
8
20:21 20:36
Heat 23
8
20:24 20:39
Heat 24
8
20:27 20:42
Heat 25
8
20:30 20:45
Heat 26
8
20:33 20:48
Heat 27
8
20:36 20:51
Heat 28
7
20:39 20:54
Heat 29
8
21:10 Fredagen avslutad
12:00   21:05 Hejarklackstävling grundskolor årskurserna 1 - 6 39

lör 20.5.2023

Upprop Start Prisutd. Gren eller program Moment Heat Lag
07:00 Portarna öppnas
08:15 08:30 4 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9 Försök 10 78
08:15 08:30
Heat 1
8
08:18 08:33
Heat 2
8
08:21 08:36
Heat 3
8
08:24 08:39
Heat 4
8
08:27 08:42
Heat 5
8
08:30 08:45
Heat 6
8
08:33 08:48
Heat 7
8
08:36 08:51
Heat 8
8
08:39 08:54
Heat 9
7
08:42 08:57
Heat 10
7
08:45 09:00 4 x 100 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9 Försök 14 104
08:45 09:00
Heat 1
8
08:48 09:03
Heat 2
8
08:51 09:06
Heat 3
8
08:54 09:09
Heat 4
8
08:57 09:12
Heat 5
8
09:00 09:15
Heat 6
8
09:03 09:18
Heat 7
7
09:06 09:21
Heat 8
7
09:09 09:24
Heat 9
7
09:12 09:27
Heat 10
7
09:15 09:30
Heat 11
7
09:18 09:33
Heat 12
7
09:21 09:36
Heat 13
7
09:24 09:39
Heat 14
7
09:30 09:45 4 x 100 m flickor andra stadiet Försök 6 41
09:30 09:45
Heat 1
7
09:33 09:48
Heat 2
7
09:36 09:51
Heat 3
7
09:39 09:54
Heat 4
7
09:42 09:57
Heat 5
7
09:45 10:00
Heat 6
6
09:55 10:05 4 x 100 m pojkar andra stadiet Försök 5 36
09:55 10:05
Heat 1
8
09:58 10:08
Heat 2
7
10:01 10:11
Heat 3
7
10:04 10:14
Heat 4
7
10:07 10:17
Heat 5
7
10:10 10:25 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4 Semifinal 3 0
10:10 10:25
Heat 1
0
10:13 10:28
Heat 2
0
10:16 10:31
Heat 3
0
10:20 10:35 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6 Semifinal 3 0
10:20 10:35
Heat 1
0
10:23 10:38
Heat 2
0
10:26 10:41
Heat 3
0
10:30 10:45 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6 Semifinal 3 0
10:30 10:45
Heat 1
0
10:33 10:48
Heat 2
0
10:36 10:51
Heat 3
0
10:40 10:55 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6 Semifinal 3 0
10:40 10:55
Heat 1
0
10:43 10:58
Heat 2
0
10:46 11:01
Heat 3
0
10:45 11:10 Dubbel svensk stafett mixed årskurderna 7 - 9 Försök 6 46
10:45 11:10
Heat 1
8
10:53 11:18
Heat 2
8
11:01 11:26
Heat 3
8
11:09 11:34
Heat 4
8
11:17 11:42
Heat 5
7
11:25 11:50
Heat 6
7
11:40 12:00 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 Försök 5 194
11:40 12:00
Heat 1
39
11:52 12:12
Heat 2
39
12:04 12:24
Heat 3
39
12:16 12:36
Heat 4
39
12:40 Lördagens underhållning set 1
12:40 13:00 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 (forts. heat 5/5) Försök 5 194
12:40 13:00
Heat 5
38
13:00 13:20 13:55 Gatustafett 5-manna flickor grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 63
13:00 13:20
Heat 1
63
13:20 13:40 14:20 Gatustafett 5-manna pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 61
13:20 13:40
Heat 1
61
14:00 Premieringar
13:50 14:10 14:45 Gatustafett 5-manna flickor andra stadiet Final 1 24
13:50 14:10
Heat 1
24
14:10 14:30 14:55 Gatustafett 10-manna pojkar andra stadiet Final 1 20
14:10 14:30
Heat 1
20
14:35 14:50 15:10 4 x 100 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 0
14:35 14:50
Heat 1
0
14:40 15:00 15:35 18 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 22
14:40 15:00
Heat 1
22
14:45 15:15 15:45 12 x 100 m flickor andra stadiet Final 1 19
14:45 15:15
Heat 1
19
15:15 15:30 15:40 4 x 100 m pojkar andra stadiet Final 1 0
15:15 15:30
Heat 1
0
15:50 Lördagens underhållning set 2
15:40 16:05 16:20 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 0
15:40 16:05
Heat 1
0
16:00 16:15 16:35 4 x 100 m flickor andra stadiet Final 1 0
16:00 16:15
Heat 1
0
16:05 16:25 16:45 Dubbel svensk stafett mixed årskurderna 7 - 9 Final 1 0
16:05 16:25
Heat 1
0
16:25 16:40 16:55 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4 Final 1 0
16:25 16:40
Heat 1
0
16:35 16:50 17:05 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 0
16:35 16:50
Heat 1
0
16:45 17:00 17:40 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 0
16:45 17:00
Heat 1
0
16:50 17:10 17:20 5 x 50 m tillsammans grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 2
16:50 17:10
Heat 1
2
16:15 17:25 17:45 Dubbel svensk stafett mixed andra stadiet Final 4 28
17:00 17:25
Heat 1
7
17:10 17:35
Heat 2
7
17:20 17:45
Heat 3
7
17:40 17:55 18:10 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 0
17:40 17:55
Heat 1
0
17:30 17:55 17:45 Dubbel svensk stafett mixed andra stadiet (forts. heat 4/4) Final 4 28
17:30 17:55
Heat 4
7
17:50 18:05 18:20 4 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 0
18:15 Hejarklacksramsor grundskolor årskurserna 7 - 9 samt andra stadiets skolor
17:50 18:05 18:20 4 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 0
17:50 18:05
Heat 1
0
17:55 18:25 18:40 18 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 30
07:00   18:50 Hejarklackstävling (under 25 deltagare) grundskolor årskurserna 7 - 9 samt andra stadiets skolor 10
17:55 18:25 18:40 18 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 30
17:55 18:25
Heat 1
30
07:00   18:55 Hejarklackstävling (25 - 100 deltagare) grundskolor årskurserna 7 - 9 samt andra stadiets skolor 10
19:00 Lördagen avslutad