Minutprogram

fre 19.5.2023

Klockslag Gren eller program
13:20 Tävlingarna öppnas
13:30 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6
14:55 Prisutdelning - Maskottävling
15:00 Gatustafett 5-manna mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
15:25 Prisutdelning - Gatustafett 5-manna mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
15:30 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4
16:35 Fredagens underhållning
16:50 Gatustafett 8-manna mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
17:20 5 x 50 m tillsammans grundskolor årskurserna 1 - 6
17:30 Prisutdelning - 5 x 50 m tillsammans grundskolor årskurserna 1 - 6
17:40 6 x 60 m mixed Undervisning per verksamhetsområde grundskolor årskurserna 7 - 9
17:45 Prisutdelning - 6 x 60 m mixed Undervisning per verksamhetsområde grundskolor årskurserna 7 - 9
17:55 Gatustafett 8-manna mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
18:25 Prisutdelning - Gatustafett 8-manna mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
18:30 Prisutdelning - Hejarklacksramsor grundskolor årskurserna 1 - 6
18:40 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
18:43 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
18:46 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
18:49 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
18:52 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
18:55 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
18:58 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
19:01 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
19:04 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
19:07 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
19:10 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
19:13 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
19:16 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
19:19 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
19:22 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
19:25 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
19:30 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6
21:05 Prisutdelning - Hejarklackstävling grundskolor årskurserna 1 - 6
21:10 Fredagen avslutad
21:15 Hejarklackstävling grundskolor årskurserna 1 - 6

lör 20.5.2023

Klockslag Gren eller program
08:30 4 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9
09:00 4 x 100 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9
09:45 4 x 100 m flickor andra stadiet
10:05 4 x 100 m pojkar andra stadiet
10:25 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4
10:35 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
10:45 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6
10:55 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6
11:10 Dubbel svensk stafett mixed årskurderna 7 - 9
12:00 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
12:40 Lördagens underhållning set 1
13:00 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
13:20 Gatustafett 5-manna flickor grundskolor årskurserna 7 - 9
13:40 Gatustafett 5-manna pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9
13:55 Prisutdelning - Gatustafett 5-manna flickor grundskolor årskurserna 7 - 9
14:00 Premieringar
14:10 Gatustafett 5-manna flickor andra stadiet
14:20 Prisutdelning - Gatustafett 5-manna pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9
14:30 Gatustafett 10-manna pojkar andra stadiet
14:45 Prisutdelning - Gatustafett 5-manna flickor andra stadiet
14:50 4 x 100 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9
14:55 Prisutdelning - Gatustafett 10-manna pojkar andra stadiet
15:00 18 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9
15:10 Prisutdelning - 4 x 100 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9
15:15 12 x 100 m flickor andra stadiet
15:30 4 x 100 m pojkar andra stadiet
15:35 Prisutdelning - 18 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9
15:40 Prisutdelning - 4 x 100 m pojkar andra stadiet
15:45 Prisutdelning - 12 x 100 m flickor andra stadiet
15:50 Lördagens underhållning set 2
16:05 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
16:15 4 x 100 m flickor andra stadiet
16:20 Prisutdelning - 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
16:25 Dubbel svensk stafett mixed årskurderna 7 - 9
16:35 Prisutdelning - 4 x 100 m flickor andra stadiet
16:40 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4
16:45 Prisutdelning - Dubbel svensk stafett mixed årskurderna 7 - 9
16:50 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
16:55 Prisutdelning - 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4
17:00 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6
17:05 Prisutdelning - 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
17:10 5 x 50 m tillsammans grundskolor årskurserna 7 - 9
17:20 Prisutdelning - 5 x 50 m tillsammans grundskolor årskurserna 7 - 9
17:25 Dubbel svensk stafett mixed andra stadiet
17:40 Prisutdelning - 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6
17:45 Prisutdelning - Dubbel svensk stafett mixed andra stadiet
17:55 Dubbel svensk stafett mixed andra stadiet
18:05 4 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9
18:10 Prisutdelning - 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6
18:15 Prisutdelning - Hejarklacksramsor grundskolor årskurserna 7 - 9 samt andra stadiets skolor
18:20 Prisutdelning - 4 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9
18:25 18 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9
18:35 Hejarklackstävling (25 - 100 deltagare) grundskolor årskurserna 7 - 9 samt andra stadiets skolor
18:40 Prisutdelning - 18 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9
18:50 Prisutdelning - Hejarklackstävling (under 25 deltagare) grundskolor årskurserna 7 - 9 samt andra stadiets skolor
18:55 Prisutdelning - Hejarklackstävling (25 - 100 deltagare) grundskolor årskurserna 7 - 9 samt andra stadiets skolor
19:00 Lördagen avslutad