Minutprogram

fre 17.5.2024

Klockslag Gren eller program
12:55 Inmarsch
13:30 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6
15:00 Prisutdelning - Maskottävling
15:05 Gatustafett 5-manna mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
15:30 Prisutdelning - Gatustafett 5-manna mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
15:35 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4
16:40 5 x 50 m tillsammans grundskolor årskurserna 1 - 6
16:45 Prisutdelning - 5 x 50 m tillsammans grundskolor årskurserna 1 - 6
16:50 Fredagens underhållning
17:05 Gatustafett 8-manna mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
17:35 6 x 60 m mixed Undervisning per verksamhetsområde grundskolor årskurserna 7 - 9
17:35 6 x 60 m mixed Undervisning per verksamhetsområde andra stadiet
17:40 Prisutdelning - 6 x 60 m mixed Undervisning per verksamhetsområde grundskolor årskurserna 7 - 9
17:45 Prisutdelning - 6 x 60 m mixed Undervisning per verksamhetsområde andra stadiet
17:50 Gatustafett 8-manna mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
18:20 Prisutdelning - Gatustafett 8-manna mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
18:25 Prisutdelning - Hejarklacksramsor grundskolor årskurserna 1 - 6
18:30 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
19:20 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6
20:45 Prisutdelning - Hejarklackstävling grundskolor årskurserna 1 - 6
20:50 Fredagen avslutas

lör 18.5.2024

Klockslag Gren eller program
08:30 Dubbel svensk stafett mixed årskurderna 7 - 9
09:22 4 x 100 m flickor andra stadiet
09:40 4 x 100 m pojkar andra stadiet
10:04 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
10:14 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6
10:24 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6
10:36 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4
10:48 4 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9
11:27 4 x 100 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9
12:20 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
12:50 Lördagens underhållning set 1
13:25 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
13:35 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
13:45 Gatustafett 5-manna pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9
14:05 Gatustafett 5-manna flickor grundskolor årskurserna 7 - 9
14:20 Prisutdelning - Gatustafett 5-manna pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9
14:25 Premieringar
14:35 Gatustafett 5-manna flickor andra stadiet
14:50 Prisutdelning - Gatustafett 5-manna flickor grundskolor årskurserna 7 - 9
14:55 Gatustafett 10-manna pojkar andra stadiet
15:15 Prisutdelning - Gatustafett 5-manna flickor andra stadiet
15:20 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
15:25 Prisutdelning - Gatustafett 10-manna pojkar andra stadiet
15:30 4 x 100 m pojkar andra stadiet
15:33 Prisutdelning - 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6
15:38 4 x 100 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9
15:41 Prisutdelning - 4 x 100 m pojkar andra stadiet
15:46 4 x 100 m flickor andra stadiet
15:49 Prisutdelning - 4 x 100 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9
15:57 Prisutdelning - 4 x 100 m flickor andra stadiet
16:10 Lördagens underhållning set 2
16:25 Prisutdelning - Hejarklacksramsor grundskolor årskurserna 7 - 9
16:30 18 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9
16:40 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4
16:43 Prisutdelning - 18 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9
16:50 12 x 100 m flickor andra stadiet
16:55 Prisutdelning - 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4
17:00 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
17:03 Prisutdelning - 12 x 100 m flickor andra stadiet
17:08 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6
17:11 Prisutdelning - 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6
17:16 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6
17:19 Prisutdelning - 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6
17:25 Dubbel svensk stafett mixed årskurderna 7 - 9
17:32 Prisutdelning - 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6
17:40 Dubbel svensk stafett mixed andra stadiet
17:47 Prisutdelning - Dubbel svensk stafett mixed årskurderna 7 - 9
18:05 Prisutdelning - Hejarklackstävling (under 25 deltagare) grundskolor årskurserna 7 - 9 samt andra stadiets skolor
18:10 18 x 100 m flickor grundskolor årskurser 7 - 9
18:20 Prisutdelning - Dubbel svensk stafett mixed andra stadiet
18:25 Prisutdelning - 18 x 100 m flickor grundskolor årskurser 7 - 9
18:30 Prisutdelning - Hejarklackstävling (25 - 100 deltagare) grundskolor årskurserna 7 - 9 samt andra stadiets skolor
18:35 Lördagen avslutas