Minutprogram

fre 17.5.2024

Upprop Start Prisutd. Gren eller program Moment Heat Lag
12:00 Portarna öppnas
12:55 Inmarsch 76
13:15 13:30 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6 Försök 29 0
13:15 13:30
Heat 1
0
13:18 13:33
Heat 2
0
13:21 13:36
Heat 3
0
13:24 13:39
Heat 4
0
13:27 13:42
Heat 5
0
13:30 13:45
Heat 6
0
13:33 13:48
Heat 7
0
13:36 13:51
Heat 8
0
13:39 13:54
Heat 9
0
13:42 13:57
Heat 10
0
13:45 14:00
Heat 11
0
13:48 14:03
Heat 12
0
13:51 14:06
Heat 13
0
13:54 14:09
Heat 14
0
13:57 14:12
Heat 15
0
14:00 14:15
Heat 16
0
14:03 14:18
Heat 17
0
14:06 14:21
Heat 18
0
14:09 14:24
Heat 19
0
14:12 14:27
Heat 20
0
14:15 14:30
Heat 21
0
14:18 14:33
Heat 22
0
14:21 14:36
Heat 23
0
14:24 14:39
Heat 24
0
14:27 14:42
Heat 25
0
14:30 14:45
Heat 26
0
14:33 14:48
Heat 27
0
14:36 14:51
Heat 28
0
14:39 14:54
Heat 29
0
15:00 Maskottävling 0
14:40 15:05 15:30 Gatustafett 5-manna mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 0
14:40 15:05
Heat 1
0
15:15 15:35 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4 Försök 20 0
15:15 15:35
Heat 1
0
15:18 15:38
Heat 2
0
15:21 15:41
Heat 3
0
15:24 15:44
Heat 4
0
15:27 15:47
Heat 5
0
15:30 15:50
Heat 6
0
15:33 15:53
Heat 7
0
15:36 15:56
Heat 8
0
15:39 15:59
Heat 9
0
15:42 16:02
Heat 10
0
15:45 16:05
Heat 11
0
15:48 16:08
Heat 12
0
15:51 16:11
Heat 13
0
15:54 16:14
Heat 14
0
15:57 16:17
Heat 15
0
16:00 16:20
Heat 16
0
16:03 16:23
Heat 17
0
16:06 16:26
Heat 18
0
16:09 16:29
Heat 19
0
16:12 16:32
Heat 20
0
16:20 16:40 16:45 5 x 50 m tillsammans grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 0
16:20 16:40
Heat 1
0
16:50 Fredagens underhållning
16:40 17:05 18:20 Gatustafett 8-manna mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 2 0
16:40 17:05
Heat 1
0
17:20 17:35 17:40 6 x 60 m mixed Undervisning per verksamhetsområde grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 0
17:20 17:35
Heat 1
0
17:20 17:35 17:45 6 x 60 m mixed Undervisning per verksamhetsområde andra stadiet Final 1 0
17:20 17:35
Heat 1
0
17:25 17:50 18:20 Gatustafett 8-manna mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 (forts. heat 2/2) Final 2 0
17:25 17:50
Heat 2
0
18:25 Hejarklacksramsor grundskolor årskurserna 1 - 6
18:15 18:30 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6 Försök 15 0
18:15 18:30
Heat 1
0
18:18 18:33
Heat 2
0
18:21 18:36
Heat 3
0
18:24 18:39
Heat 4
0
18:27 18:42
Heat 5
0
18:30 18:45
Heat 6
0
18:33 18:48
Heat 7
0
18:36 18:51
Heat 8
0
18:39 18:54
Heat 9
0
18:42 18:57
Heat 10
0
18:45 19:00
Heat 11
0
18:48 19:03
Heat 12
0
18:51 19:06
Heat 13
0
18:54 19:09
Heat 14
0
18:57 19:12
Heat 15
0
19:05 19:20 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6 Försök 27 0
19:05 19:20
Heat 1
0
19:08 19:23
Heat 2
0
19:11 19:26
Heat 3
0
19:14 19:29
Heat 4
0
19:19 19:32
Heat 5
0
19:20 19:35
Heat 6
0
19:23 19:38
Heat 7
0
19:26 19:41
Heat 8
0
19:29 19:44
Heat 9
0
19:32 19:47
Heat 10
0
19:35 19:50
Heat 11
0
19:38 19:53
Heat 12
0
19:41 19:56
Heat 13
0
19:44 19:59
Heat 14
0
19:47 20:02
Heat 15
0
19:50 20:05
Heat 16
0
19:53 20:08
Heat 17
0
20:56 20:11
Heat 18
0
19:59 20:14
Heat 19
0
20:02 20:17
Heat 20
0
20:05 20:20
Heat 21
0
20:08 20:23
Heat 22
0
20:11 20:26
Heat 23
0
20:14 20:29
Heat 24
0
20:17 20:32
Heat 25
0
20:20 20:35
Heat 26
0
20:23 20:38
Heat 27
0
12:00   20:45 Hejarklackstävling grundskolor årskurserna 1 - 6 33
20:50 Fredagen avslutas

lör 18.5.2024

Upprop Start Prisutd. Gren eller program Moment Heat Lag
07:00 Portarna öppnas
08:15 08:30 Dubbel svensk stafett mixed årskurderna 7 - 9 Försök 6 0
08:15 08:30
Heat 1
0
08:23 08:38
Heat 2
0
08:31 08:46
Heat 3
0
08:39 08:54
Heat 4
0
08:47 09:02
Heat 5
0
08:55 09:10
Heat 6
0
09:07 09:22 4 x 100 m flickor andra stadiet Försök 5 0
09:07 09:22
Heat 1
0
09:10 09:25
Heat 2
0
09:13 09:28
Heat 3
0
09:16 09:31
Heat 4
0
09:19 09:34
Heat 5
0
09:25 09:40 4 x 100 m pojkar andra stadiet Försök 6 0
09:25 09:40
Heat 1
0
09:28 09:43
Heat 2
0
09:31 09:46
Heat 3
0
09:34 09:49
Heat 4
0
09:37 09:52
Heat 5
0
09:40 09:55
Heat 6
0
09:49 10:04 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6 Semifinal 3 0
09:49 10:04
Heat 1
0
09:52 10:07
Heat 2
0
09:55 10:10
Heat 3
0
09:59 10:14 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6 Semifinal 3 0
09:59 10:14
Heat 1
0
10:02 10:17
Heat 2
0
10:05 10:20
Heat 3
0
10:09 10:24 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6 Semifinal 3 0
10:09 10:24
Heat 1
0
10:12 10:27
Heat 2
0
10:15 10:30
Heat 3
0
10:21 10:36 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4 Semifinal 3 0
10:21 10:36
Heat 1
0
10:24 10:39
Heat 2
0
10:27 10:42
Heat 3
0
10:33 10:48 4 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9 Försök 12 0
10:33 10:48
Heat 1
0
10:36 10:51
Heat 2
0
10:39 10:54
Heat 3
0
10:42 10:57
Heat 4
0
10:45 11:00
Heat 5
0
10:48 11:03
Heat 6
0
10:51 11:06
Heat 7
0
10:54 11:09
Heat 8
0
10:57 11:12
Heat 9
0
11:00 11:15
Heat 10
0
11:03 11:18
Heat 11
0
11:06 11:21
Heat 12
0
11:12 11:27 4 x 100 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9 Försök 15 0
11:12 11:27
Heat 1
0
11:15 11:30
Heat 2
0
11:18 11:33
Heat 3
0
11:21 11:36
Heat 4
0
11:24 11:39
Heat 5
0
11:27 11:42
Heat 6
0
11:30 11:45
Heat 7
0
11:33 11:48
Heat 8
0
11:36 11:51
Heat 9
0
11:39 11:54
Heat 10
0
11:42 11:57
Heat 11
0
11:45 12:00
Heat 12
0
11:48 12:03
Heat 13
0
11:51 12:06
Heat 14
0
11:54 12:09
Heat 15
0
12:00 12:20 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 Försök 5 0
12:00 12:20
Heat 1
0
12:10 12:30
Heat 2
0
12:20 12:40
Heat 3
0
12:50 Lördagens underhållning set 1
13:05 13:25 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 (forts. heat 4/5) Försök 5 0
13:05 13:25
Heat 4
0
13:15 13:35
Heat 5
0
13:20 13:45 14:20 Gatustafett 5-manna pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 0
13:20 13:45
Heat 1
0
13:40 14:05 14:50 Gatustafett 5-manna flickor grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 0
13:40 14:05
Heat 1
0
14:25 Premieringar
14:15 14:35 15:15 Gatustafett 5-manna flickor andra stadiet Final 1 0
14:15 14:35
Heat 1
0
14:35 14:55 15:25 Gatustafett 10-manna pojkar andra stadiet Final 1 0
14:35 14:55
Heat 1
0
15:00 15:20 15:33 12 x 80 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 0
15:00 15:20
Heat 1
0
15:15 15:30 15:41 4 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 0
15:15 15:30 15:41 4 x 100 m pojkar andra stadiet Final 1 0
15:15 15:30 15:41 4 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 0
15:15 15:30
Heat 1
0
15:15 15:30 15:41 4 x 100 m pojkar andra stadiet Final 1 0
15:15 15:30
Heat 1
0
15:23 15:38 15:49 4 x 100 m flickor grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 0
15:23 15:38
Heat 1
0
15:31 15:46 15:57 4 x 100 m flickor andra stadiet Final 1 0
15:31 15:46
Heat 1
0
16:10 Lördagens underhållning set 2
16:25 Hejarklacksramsor grundskolor årskurserna 7 - 9
16:10 16:30 16:43 18 x 100 m pojkar grundskolor årskurserna 7 - 9 Final 1 0
16:10 16:30
Heat 1
0
16:25 16:40 16:55 8 x 50 m mixed grundskolor årskurserna 1 - 4 Final 1 0
16:25 16:40
Heat 1
0
16:30 16:50 17:03 12 x 100 m flickor andra stadiet Final 1 0
16:30 16:50
Heat 1
0
16:45 17:00 17:11 5 x 80 m mixed små grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 0
16:45 17:00
Heat 1
0
16:53 17:08 17:19 5 x 80 m pojkar grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 0
16:53 17:08
Heat 1
0
16:58 17:16 17:32 5 x 80 m flickor grundskolor årskurserna 1 - 6 Final 1 0
16:58 17:16
Heat 1
0
17:05 17:25 17:47 Dubbel svensk stafett mixed årskurderna 7 - 9 Final 1 0
17:05 17:25
Heat 1
0
17:20 17:40 18:20 Dubbel svensk stafett mixed andra stadiet Final 3 0
17:20 17:40
Heat 1
0
17:30 17:50
Heat 2
0
17:37 17:57
Heat 3
0
07:00   18:05 Hejarklackstävling (under 25 deltagare) grundskolor årskurserna 7 - 9 samt andra stadiets skolor 9
17:45 18:10 18:25 18 x 100 m flickor grundskolor årskurser 7 - 9 Final 0 0
07:00   18:30 Hejarklackstävling (25 - 100 deltagare) grundskolor årskurserna 7 - 9 samt andra stadiets skolor 10
18:35 Lördagen avslutas